Mladinski odsek

Poročilo o delu mladinskega odseka v letu 2004

Vrtci:

Na vrtcih Šempas, Vrtojba, Bilje, Miren, Centralni vrtec Nova Gorica, Kurirček in Prvačina poteka akcija ciciban planinec za skupno 250 otrok. Cicibane planince smo vodili po gričih v okolici Nove Gorice. V nekaterih vrtcih pa smo imeli tudi predstavitev.

Osnovne šole:

Mladinski odsek je s pomočjo mentorjev aktiven na sedmih šolah.

Mladinski odsek PD Nova Gorica je v lastni organizaciji in izvedbi uspešno izpeljal 6 izletov za OŠ.

• Javornik (33 ud)

• Korada (70 ud)

• Sinji vrh (19 ud)

• Sabotin (70 ud)

• Slivnica (68 ud)

• Mrzovec (64 ud)

Na željo OŠ Frana Erjavca pa smo vodili še izlet na: Skalnica (100 ud)

Skupaj 470 otrok.

Dva dvodnevna izleta sta odpadla zaradi premajhnega števila prijav, izlet na Ratitovec pa smo odpovedali zaradi izredno slabega vremena.

Dijaki in študenti:

Za dijake in študente je bilo organiziranih kar nekaj izletov, a je bil na koncu izpeljan le eden na Škofič in Rdeči rob (12 ud).

Na željo Srednje ekonomske šole je MO vodil naslednje izlete:

• Slavnik (100 ud)

• Snežnik (100 ud)

• Čaven (100 ud)

• Korada (100 ud)

• Vremščica (100 ud)

Skupaj 512 dijakov in študentov.

Tabori:

Mladinski odsek je v poletnem času organiziral tri planinske tabore. Za nižje razrede OŠ je 7 dnevni tabor potekal v koči pri Krnskih jezerih, za višje razrede OŠ smo organizirali 10 dnevni tabor v Trenti. Prav tako smo se v Trento za 10 dni odpravili z dijaki in študenti. Skupaj se je taborov udeležilo 45 otrok.

Orientacija:

Člani mladinskega odseka so se udeležili tekmovanj iz orientacije v Severno-primorski ligi. V mesecu aprilu, pa smo tudi sami organizirali regijsko tekmovanje v Lokovcu. Dva člana sta se odpravila tudi na državno tekmovanje iz orientacije SPOT.

Tekmovanje Mladina in gore 2005

Januarja se je ekipa iz osnovne šole Frana Erjavca pod vodstvom mentorice Sonje Savnig udeležila državnega tekmovanja Mladina in gore, kjer so dosegli odlično 2. mesto. Čestitamo! Januarja 2005 je tekmovanje potekalo v Novi Gorici na OŠ Frana Erjavca, katerega soorganizator je bil tudi Mladinski odsek.

Drugo:

• na prošnjo Turistične zveze TIC Nova Gorica, smo markirali pot v Braniku.

• Imeli smo dve srečanji z mentorji

• Izobraževanja:

• 3x tečaj za vodnika A kategorije

• 1x tečaj za vodnika B kategorije

• 1x tečaj za vodnika D kategorije

• 1x izpopolnjevanje

• Prijavili smo se na nekaj razpisov, kjer smo pridobili nekaj finančnih sredstev

• Uspešno smo sodelovali tudi z Klubom Goriških Študentov

Ob koncu leta lahko rečemo, da je bilo leto 2004 uspešno, saj smo v aktivnosti Mladinskega odseka vključili preko 1000 udeležencev. Vsekakor bi morali več storiti za promocijo naših taborov, ki so gonilo našega odseka. Lahko pa smo veseli, da smo tudi to leto, tako kot vsa doslej, vse udeležence pripeljali zdrave nazaj v dolino.

18 Marec, 2024 - 19:08