Pot STOLETNICE –Viševa skupina

sreda, 10 Avgust, 2022

Prestavljen na 10. 8. 2022!

Vodniško izletniški odsek društva vas vabi v soboto, 6. 8. 2022 na  Pot STOLETNICE – Viševa skupina. Odhod je ob 4:15 iz parkirišča pri stadionu.

Opis ture: Pot začnemo pred mostom državne ceste, čez potok Bele vode. Odcep desno pot št.625. Pot vodi ob potoku do gozdarske koče Brunner (uporabljajo jo člani CAI Tarvisio), kjer je razpotje. Levo pot Saškega kralja, desno naravnost proti bivaku Gorizia, kateri sledimo. Od bivaka se usmerimo proti  Visoki Beli Špici na zgornjo škrbino Bele vode, kjer se pot stoletnice začne. Pot je grebenska čez Male Bele Špice zelo razgledna in mestoma zračna. Zadnji del poti je speljan skozi kaverno iz I.sv. vojne (OBVEZNO svetilka) do Krniške škrbine (2185m).  Od tu se spustimo do koče Corsi in po nemškarci nadaljujemo do prvega razpotja. Tu zavijemo levo, pot št.629, začne se pot Saškega kralja. Pot je zelo slikovita, speljana med rušjem, masesni in tolmuni kristalno čiste vode. Na pribljižno polovici poti, ruševine zgradb, se odcepi levo pot št. 650 (cca1440m), kateri sledimo in nas pripelje skoraj do izhodišča.

POTREBEN ČAS ZA IZVEDBO: 8 – 10 ur, odvisno od starostne strukture udeležencev
NAČIN TRANSPORTA DO IZHODIŠČA IN NAZAJ: Lastni – Avtomobil

POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV: Odlična PSIHO - FIZIČNO pripravljenost, udeleženci z dolgoletnimi izkušnjami.

TURA NI PRIMERNA ZA: Duševne, srčne bolnike in vrtoglave udeležence

POSEBNOSTI: Ob lepem vremenu čudoviti razgledi

POTREBNA OPREMA: Običajna planinska-primerna letnemu času, OBVEZNA oprema: komplet samovarovanja, zaščitna čelada, SVETILKA in sončna očala, plačana članarina za 2022.

PREHRANA: Iz nahrbtnika

Rok za prijavo je do četrtka, 4. 8. 2022, ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci.

Vodnik: Pavel Drašček (051 225 397)

Lepo vabljeni!

15 April, 2024 - 08:58