Društvo

Tridnevni izlet po KOROŠKI

petek, 27 Avgust, 2010

V petek 27., soboto 28. in nedeljo 29. avgusta organiziramo tri dnevni izlet po Koroški. Šli bomo na Ribniško Pohorje, se podali na Košenjak in Peco, osvojili dva žiga slovenske planinske poti in dva žiga razširjene slovenske poti ter si ogledali še kako zanimivost. Prijave zbiramo na sedežu PD, telefon 05 30 23 030, do 29.7., ko bo na sedežu PD ob 18.uri sestanek z udeleženci. Akontacija 50 EUR se plača ob vpisu ali na sestanku. Izlet bodo vodili Simon Gorjup, Lidija Vončina in Toni Gleščič.

Program planinarjenje po Koroški 27., 28. in 29. avgusta 2010

1.dan:

Odhod iz Nove Gorice - avtobusna postaja ob 5.uri . Vožnja z avtobusom preko Maribora do Podvelke in Ribnice na Pohorju. V Ribnici na Pohorju začetek hoje do koče na Pesniku - Jezerski vrh - Ribniška koča - Črni vrh (najvišji vrh Pohorja 1537m) do smučarskega centra Kope na Pohorju. Skupaj hoje 6 ur. Nočitev, večerja in zajtrk v hotelu Luka.

2.dan:
Po zajtrku vožnja z avtobusom do Slovenj Gradca - Dravograda - Sv.Duh nad Dravogradom. Od tam peš do Doma na Košenjaku in Košenjak 1522m. Hoje 5 ur. Popoldan so predvidene družabnosti.

Povratek preko Slovenj Gradca do hotela Luka na Kopah, sledi večerja, nočitev in zajtrk.

3.dan:
Po zajtrku vožnja preko Slovenj Gradca - Kotelj - Raven na Koroškem - Črne do Podpece. Peš do Doma na Peci 1665m 2h, nato na vrh Kordeževe glave 2125m še 1,30h. Skupaj hoje 6 ur. Po povratku ogled votline kralja Matjaža in povratek proti domu.

Na pohodih se bo osvojilo dva žiga slovenske planinske poti in dva žiga razširjene slovenske planinske poti.

Predvidena cena na udeleženca je 115 EUR in vključuje:
-prevoz z avtobusom
-2X pol penzion
-vstopnina 1X
-vodenje
-zavarovanje

Oprema:
planinski čevlji, oblačila za tri dni, topla oblačila, vetrovka, kapa, rokavice, zaščita proti soncu in dežju, pohodne palice, baterijska svetilka. Prtljaga v nahrbtniku za turo, ostala pa v posebni torbi ali kovčku.

Dokumenti:
osebna izkaznica
planinska izkaznica s plačano članarino za leto 2010
knjižica slovenske planinske poti, kdor jo ima

Prijave:
Na sedežu Planinskega društva Nova Gorica 05 30 23 030 do vključno 29.7., ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci. Vrstni red vpisa je sedežni red na avtobusu.

Akontacija 50 EUR se plača ob vpisu ali na sestanku.

Vodili bodo :
Simon Gorjup 031 344 967, Lidija Vončina 041 570 526, Toni Gleščič 041 460 101.

Opozorilo:
S prijavo udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta, ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu.

Odloči se in prijavi, na Koroškem je fajn!