Društvo

Uspešno izvedena naravovarstvena akcija na Sabotinu

Konec februarja je Odsek za varstvo gorske narave PD Nova Gorica izvedel naravovarstveno akcijo na Sabotinu. Kljub orkanski burji, ki je tiste dni divjala po Sabotinu, smo se člani odseka odločili, da izvedemo akcijo. Najbolj trdoživi so se podali po južni in severni strani Sabotina. Kot že na veliko naših akcijah smo ponovno ugotovili, da je najbolj nasmeteno na začetku poti oziroma tam, kjer se pušča avtomobile. Na samih planinskih poteh pa smo pobrali največ papirnatih robčkov. Udeleženci akcije smo se spraševali zakaj je tako težko odrabljen robček pospraviti v žep in odnesti do najbljižnjega smetnjaka.

Nekaj foto utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Pripravila: Franka Zega

16 April, 2024 - 12:00