Društvo

VARNEJE V GORAH POZIMI

sobota, 9 Februar, 2008

Tudi letos se bomo podali na Krnska jezera, kjer bomo na terenu predstavili tehnike gibanja v naravi in se ob primernih vremenskih razmerah podali še na okoliški vrh.

Prijave sprejemamo na sedežu društva do četrtka, 07.februarja. Takrat bo ob 18. uri tudi obvezen sestanek z kandidati, kjer bodo podane vse podrobnejše informacije.

Predhodne prijave sprejemamo na sedežu društva.

Obvezen sestanek z udeleženci je v četrtek, 07. februarja ob 18. uri v društvenih prostorih, kjer bomo podali vse potrebne informacije.

Predviden prispevek za udeležbo za člana planinskega društva Nova Gorica je 35 €, za nečlane pa 43 € - vključuje polpenzion v koči pri Krnskih jezerih, zavarovanje ter vodenje. Akontacija na sestanku : 15 €.

Na srečanju bo alpinistični inštruktor Mitja Gleščič predstavil uporabo osebne in tehnične opreme v zimskih razmerah, tehniko gibanja in opisal nevarnosti v gorah.

Predviden odhod iz Lepene je v soboto, 09. februarja ob 8.uri. Vremenske razmere so v tem času zelo nepredvidljive,zato ne moremo določiti uro prihoda do koče. Upamo pa, da gazili v » živo« ne bomo, saj se bodo naši alpinisti podali na isto pot dan prej.

Po krajšem predahu v koči na Krnskih jezerih se bomo odpravili na teren, kjer bomo z uporabo pohodnih palic, cepina in derez obnovili tehniko gibanja. Predstavili bomo tudi delovanje lavinske žolne, napravili preizkus stabilnosti snežne odeje…

V večernih urah bomo po večerji osvetlili še nekaj ostalih tem, ki so v zimskem času bistvene za varno hojo.

V nedeljo se bomo po zajtrku odpravili na krajšo turo ( varianta Bogatinsko sedlo), ter se v popoldanskem času vrnili v Lepeno.

Obvezna oprema: osebna oprema za zimske razmere, pohodne palice, baterijska svetilka, gamaše, cepin, dereze (zaželene tudi krplje). Več o ostali opremi na sestanku.

Vabljeni vsi, ki želite spoznavati in občudovati naravo tudi takrat ,ko jo prekrije bela preproga.

Tehnični vodja : David Kravina

Organizacijski vodja : Miranda Čotar