Vzhodna Mežakla Zaradi trenutnih veljavnih ukrepov (prepoved prehajanje med regijami) je izlet odpovedan. Nadomestni izlet: POT PO ROBU od Cola do Predmeje.

nedelja, 25 April, 2021

Zaradi trenutnih veljavnih ukrepov (prepoved prehajanje med regijami)  je izlet odpovedan. Nadomestni izlet: POT PO ROBU od Cola do Predmeje.

Vodniško izletniški odsek Planinskega društva Nova Gorica vabi v nedeljo, 25. aprila 2021 na izlet – po  vzhodnem delu Mežakle nad Jesenicami. Zbor udeležencev ob 7. uri na železniški postaji Nova Gorica ter vožnja z vlakom do Kočne.

Sledi hoja mimo Poljanske babe do planine Obranca, ter dalje do 1299 m visokega Planskega vrha. V bližini si prej ogledamo še snežno jamo.

Hojo nadaljujemo proti severu planote mimo naravnega mosta do razgledne točke na Špici. V bližini je partizanska bolnišnica, katero si bomo tudi ogledali. Sestop do Zakopa ter dalje do Jesenic, kjer nas ob 16. 51 uri odpelje vlak proti Novi Gorici, kamor prispemo ob 18.38 uri.

Predvidene je 4 – 5 ur hoje po lahkih poteh. Oprema planinska primerna letnemu času, zaželjene pohodniške palice, obvezna zaščitna maska. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Prijave sprejemamo na sedežu društva na tel. 05 30 23 030 (v času uradnih ur torek in četrtek od 15. do 18. ure) ali na email: planinskod.novagorica@siol.net do vključno četrtka, 22. aprila, ko bo ob 18 uri sestanek z udeleženci. Zaradi ukrepov NIJZ je število udeležencev omejeno.

V primeru napovedi slabega vremena ali ob slabših epidemioloških ukrepih izlet odpade.

Vodja izleta Maja Kajzer.. Dodatne informacije na gsm 051 814 912  (Darko).

Poljanska baba                                                   Razgledišče Špica

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58