Društvo

IZ LOGARSKE DOLINE NA JEZERSKO

petek, 26 Avgust, 2011

Petek, 26.8. do nedelje, 28.8. 2011

Planinsko društvo Nova Gorica vabi na tridnevno zelo zahtevno turo od 26. do 28.8. iz  Logarske doline na Jezersko.

Sestanek z udeleženci bo v torek, 23.8. ob 18.uri na sedežu društva. Vodil bo Simon Gorjup.

1.dan:

-izhodišče: Robanov kot
-vzpon na Ojstrico, spust na planino Korošica (Kocbekov dom), vzpon na Planjavo inspust na Kamniško sedlo (nočitev). Celodnevna hoja z vmesnimi postanki, tehnično zahtevno, oprema za samovarovanje.

2.dan:

-S Kamniškega sedla vzpon na Tursko goro, Skuto, Dolgi hrbet, Grintovec in spust na Kokrško sedlo (Zoisov dom-nočitev). Celodnevna hoja, tehnično in kondicijsko zelo zahtevno (možnost krajšanja poti).

3.dan:

-S Kokrškega sedla vzpona na Kokrško Kočno, Jezersko Kočno in spust mimo Češke koče na Jezersko (zelo zahtevno in izpostavljeno).