Društvo

Krofička in Mrzla gora

sobota, 20 Avgust, 2011

V soboto, 20. in nedeljo, 21.8. vas vabimo na zelo zahtevno planinsko turo na Krofičko in Mrzlo goro. Prijave zbirajo na sedežu društva do četrtka, 18.8., ko bo ob 18.uri sestanek z udeleženci. Vodil bo Simon Gorjup.

Program:
1.dan:
-izhodišče: Planinski dom v Logarski dolini
-vzpona na Krofičko mimo Koče na Klemenča jami ter spust po isti poti in nato mimo slapa Rinka vzpon do Doma na Okrešlju (nočitev). Zahtevna pot z uporabo zaščitne čelade.

2.dan:
-s poti proti Savinjskemu sedlu vzpon na Mrzlo goro in spust po poti vzpona do slapa Rinka in planinskega doma v Logarski dolini. Zelo zahtevna malo zavarovana pot – delno prosto plezanje z zelo sigurnimi oprimki in stopnjami.

Zelo zahtevna dvodnevna tura s kontrolno točko razširjene SPP (Mrzla Gora), primerna le za zelo izkušene planince, brez vrtoglavice in trdno osebnostjo.