Društvo

OB RAPALSKI MEJI (TRATA - HOTEDRŠČICA - KALCE)

nedelja, 22 November, 2009

Planinsko društvo Nova Gorica vabi v nedeljo 22. novembra na pohod po Poti Slovenskega spomina - Ob »Rapalski meji« (Trata - Hotedršcica - Kalce). Nezahtevna zgodovinska, lahka pot primerna za vsakogar. Predviden čas hoje 6 do 7 ur. Predviden avtobusni prevoz. Če bo prijavljenih manj kot 15 udeležencev izlet odpade, ker ni mogoče zagotoviti ustreznega prevoza. Sestanek z udeleženci v torek 17. novembra ob 18.00 uri na sedežu društva.  Prijave sprejemamo na sedežu društva z vplačilom akontacije 15 €. Morebitne dodatne informacije  pri vodniku na gsm 041 656 626 (Oskar Birsa).

Odhod: ob 7.00. uri izpred Zavarovalnice Triglav v Novi Gorici

Prevoz:  avtobusni prevoz – minimalno število udeležencev je 15. Če bo prijavljenih manj kot 15 udeležencev izlet odpade, ker ni mogoče zagotoviti ustreznega prevoza.

Prihod:  predvidoma med 17. in 18.uro

Opis poti: Z avtobusom se bomo odpeljali mimo Godoviča do Medvedjega brda, kjer se začne odsek poti, ki pelje po Žejni dolini do Hotedršice, kjer je bil mejni prehod. Pot se nadaljuje skozi Novi svet do Kalc, kjer je bil tudi mejni prehod.

Višinska razlika:  skupaj 300 m

Zahtevnost: pot je deloma markirana, vodi po stezah in kolovoznih poteh, v Žejni dolini je lahko tudi blatna.

Čas hoje: 6 - 7

Oprema: planinska – za enodnevni izlet, obvezno planinski čevlji, priporočam planinske palice in zaščito proti soncu,.

Cena: z zavarovanjem, avtobusnim prevozom in vodenjem – 20,00 € ob minimalnem številu 15 udeležencev.

Podrobnosti: na sestanku udeležencev v torek 17.11.2009 ob 18.uri na sedežu PD Nova Gorica, ko bom sprejemal tudi vplačila. Prijavo in vplačilo lahko pustite tudi na tajništvu društva. Če v torek na sestanku ne bo dovolj prijav izlet odpade. Veljajo samo prijave s vplačilom.