Društvo

POT ŠTIRIH SLAPOV POD BOHORJEM

nedelja, 18 September, 2011

[img_assist|nid=9813|title=|desc=|link=popup|align=right|width=100|height=75]Planinsko društvo Nova Gorica vabi v nedeljo, 18. septembra 2011 na Kozjansko po Poti štirih slapov pod Bohorjem z vzponom na najvišji vrh Bohorja. Izlet ni težaven in je primeren za vse planince.

Čas hoje 5 - 6 ur. Organiziran bo avtobusni prevoz. Prijave z vplačilom akontacije 15 EUR zbirajo na sedežu društva, kjer bo v četrtek, 15.9. ob 18.30 sestanek z udeleženci.

Vodila bosta Simon Gorjup in Lidija Vončina.

Predviden je ogled štirih slapov Bojance, Pekla, Ubijavnika in Bojavnika, partizanske bolnice Travni Laz, vzpon na najvišji vrh Bohorja Javornik in na malo nižji Koprivnik, s katerega je lep razgled. Za celotno traso je potrebno 6 ur do 7 ur hoda. Pohodniki  se bodo lahko razdelili na dve  skupini, kjer bo krajši pohod trajal le dve uri. Po končanem pohodu je predviden ogled lokalnih znamenitosti  v Senovem ter skupna malica in pokušina lokalne specialitete »pršjače«.