Mladinski odsek

sobota, 16 Junij, 2012
Lokacija:
Kranjska Gora

Izlet na Možic 09.06. odpade zaradi napovedi dežja. V soboto, 16. 06. 2012 vas vabimo na izlet v Kranjsko Goro. Lokacijo smo spremenili, ker na ta dan poteka v Kranjski Gori veliko zanimivih stvari. Več si lahko preberete na http://www.pzs.si/novice.php?pid=6910

KDAJ: v soboto, 16.06.2012

ODHOD: ob 06.30 z avtobusne postaje (AP) Nova Gorica,

PRIHOD: predvidoma ob 18.30 na AP Nova Gorica,

PRISPEVEK: 8 € za člane, 10 € za nečlane. V primeru, da se izleta udeležijo otroci iz iste družine, plača prvi otrok celotni znesek, vsak naslednji otrok pa je deležen 2€ popusta.

ZA KOGA: za osnovnošolce od 1. do 9. razreda in njihove starše

OPREMA: planinski čevlji, nahrbtnik, v katerega bomo spravili toplo jopico, vetrovko, rezervno majico, zaščito za sonce, pijačo (ne preveč sladek sok ali čaj), hrano, Dnevnik mladega planinca in vrečko za smeti (smeti vedno odnesemo s seboj).

PRIJAVE: Prijave zbiramo do srede, 13. 06. 2012. Prijava in plačan izlet sta zagotovilo za prosto mesto na avtobusu. Prosimo, če mentorji poberete prijave in denar ter sporočite število udeležencev na telefon 031 855 074 (Tina) ali tvodopivec@gmail.com. Za vse informacije lahko pokličete na navedeno številko. V primeru, da se izleta ne udeležite, vam denar vrnemo le v primeru opravičene odsotnosti.

DODATNE INFORMACIJE: Z avtobusom se bomo odpeljali v Kranjsko Goro, kjer bo potekal dan slovenskih planinskih doživetji ob Dnevu slovenskih planincev 2012 in 100-letnici organiziranega gorskega reševanja v Sloveniji. Podali se bomo do jezera Jasna in se srečali s teto Pehto v Liznjekovi domačiji. Čas hoje je 3 ure. Gre za lahek pohod. Ob 14h si bomo ogledali prikaz GRS reševanja (vaja iz reševanja z žičnice, iskanje z reševalnimi psi, reševanje z uporabo helikopterja).