Kobla - odpovedana zaradi slabe vremenske napovedi

sobota, 9 Junij, 2012
Lokacija:
Kobla

Sporočamo, da je izlet odpovedan zaradi slabe vremenske napovedi.

V soboto, 9. junija vas vabimo na pohod na Koblo. Predvidene hoje je za 8 ur. Prevoz bo z vlakom. Prijave z vplačilom akontacije 5€ se zbirajo na sedežu društva. Sestanek z udeleženci bo v četrtek, 07. 06. ob 19. uri na sedežu društva. Vodila bo Hedvika Lesica 031 478 679.

Podrobnejše o izletu: BOHINJSKA BISTRICA – KOBLA- VRH BAČE – SLATNIK - LAJNAR-PODBRDO

Dobimo se na železniški postaji v Novi Gorici ob 5,20h. Vlak odpelje ob 5,28h in ob 6,55h prispemo v Bohinjsko Bistrico –izhodišče. Nato krenemo proti smučišču Kobla, skozi gozd mimo Doma J. Mencingerja, pot se  stalno dviguje skozi gozd in mimo ostankov jarkov iz 1. Svetovne vojne. Po treh urah vzpona bomo prispeli na grebenski vrh Koble (1498m), kjer se odpre pogled na Baško grapo in okoliške vrhove, če bo jasno pa bomo videli pokrajino vse do morja in Julijske Alpe. Tukaj se bomo okrepčali s hrano in pijačo iz nahrbtnikov. Sledi spust na Vrh Bače (1273 m), to je globoka zareza v grebenu Spodnjih Bohinjskih gora med masivoma Možica in Koble, nato sledi ponovni vzpon mimo Šavnika (1574 m) po grebenski poti na Slatnik (1598 m) do Lajnarja (1549m). Na severni strani se pogled zazre na zeleno Soriško planino, južna stran pa je ves čas hoje odprta na Baško grapo in na očeh. Tu ponovno počijemo in se okrepčamo iz nahrbtnikov nato sledi 2-urni spust do Podbrda. Pot nas ves čas vodi skozi gozd, večina po nemarkirani vojaški mulatjeri mimo ostankov starih vojaških objektov in se zaključi ob cerkvi v Podbrdu, nato še nadaljujemo na železniško postajo in na vlak, ki odpelje proti Novi Gorici ob 17,35 h.

Tura tehnično ni zahtevna, primerna za planince z dobro kondicijsko pripravljenostjo.

Oprema za kopne letne razmere, planinski čevlji, palice,

V primeru slabega  vremena tura odpade oz. se jo prilagodi vremenski napovedi (možnost skrajšanja ture).