Mladinski odsek

Možič (1602m) - odpade zaradi slabe vremenske napovedi

sobota, 9 Junij, 2012

Mladinski odsek društva vabi otroke in starše na zaključni izlet izlet na Možic (1602m). Več podrobnosti si preberite spodaj:

KDAJ: v soboto, 2.06.2012

ODHOD:ob 7.30 z avtobusne postaje (AP) Nova Gorica

PRIHOD:ob 17.30 na AP Nova Gorica

PRISPEVEK: za otroke in odrasle znaša 8 € za člane, 10 € za nečlane. V primeru, da se izleta udeležijo otroci iz iste družine, plača prvi otrok celotni znesek, vsak naslednji otrok pa je deležen 2 € popusta.

ZA KOGA: za osnovnošolce od 2. do 9. razreda in njihove starše
OPREMA: planinski čevlji, nahrbtnik, v katerega bomo spravili toplo jopico, vetrovko, rezervno majico, zaščito za sonce, pijačo (ne preveč sladek sok ali čaj), hrano, Dnevnik mladega planinca in vrečko za smeti (smeti vedno odnesemo s seboj).

PRIJAVE: Prijave zbiramo do torka, 05. 05. 2012. Prijava in plačan izlet sta zagotovilo za prosto mesto na avtobusu. Prosimo, če mentorji poberete prijave in denar ter sporočite število udeležencev (otrok in staršev) na telefon 051 335 899 (Tadej) ali tadej.basa@gmail.com. Za vse informacije lahko pokličete na navedeno številko. V primeru, da se izleta ne udeležite, vam denar vrnemo le v primeru opravičene odsotnosti.

DODATNE INFORMACIJE:
Možic je 1602 m visok vrh, ki se nahaja zahodno od Soriške planine. Ravno na najvišji točki vrha se nahaja star vojaški bunker na katerem je napisano ime vrha z višino. Z vrha se nam odpre lep pogled na verigo Spodnjih Bohinjskih gora, Triglavu, delu Karavank, Ratitovcu in Poreznu. Pot bomo začeli pri Planinski koči Petrovo Brdo. Vzpon traja približno 2 uri in pol. Pot ni zahtevna. V primeru slabega vremena izlet odpade. Ob zaključku šolskega leta na izlet vljudno vabimo tudi starše.

PRISRČNO VABLJENi!