Na Štefanovo po Slovenski Istri

ponedeljek, 26 December, 2016

.

Planinsko društvo Nova Gorica vabi k vpisu za izlet na Štefanovo po Slovenski Istri, ki bo potekal v ponedeljek, 26. 12. 2016.
Zbor udeležencev bo pred zavarovalnico Triglav ob 06.45 uri, odhod avtobusa ob 07.00 uri, postanek pri stari vratarnici Letrike v Šempetru ob 07.10 uri. Sledila bo vožnja do vasi Dragonja,kjer se bo pričela naša pešpot.

Sprehodili se bomo po starih poteh med vinogradi in oljčniki, ter obiskali slikovite istrske vasi; Sv. Peter, Nova vas in Koštabona. Sestopili bomo v dolino reke Dragonje in uživali v neokrnjeni naravi istoimenskega krajinskega parka, ter Škrlin in okolice. Za zaključek si bomo ogledali še Kodarinov mlin, kjer si bomo privoščili skupno kosilo, ter družabno srečanje ob koncu leta.

Predvidene je torej 4 do 5 ur hoje po lahkih poteh, oprema naj bo primerna letnemu času.
Prijave z vplačilom akontacije (20€) sprejemamo na sedežu društva do vključno četrtka, 22. 12. 2016, ko bo ob 18. uri sestanek z udeleženci. V primeru zelo slabe vremenske napovedi izlet odpade.

Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD MAHLE- Letrika, vodila pa bosta Darko Božič in Simon Gorjup. Dodatne informacije na gsm 051 814 912 (Darko)

Vabljeni!