SARDINIJA od 09. do 16. 06. 2012

sobota, 9 Junij, 2012
Lokacija:
Sardinija

Naši člani se v juniju odpravljajo na Sardinijo. Ture ne bodo tehnično zahtevne. Namestitev je pretežno v bungalowih v enem ali dveh kampih. Ogledali si bomo  gorske in kulturne značilnosti na severno-vzhodnem delu otoka, bivali ob obali v kraju Cala Gonone v Orosejskem zalivu v pokrajini Nuoro ter v njej obiskali pogorje Gennargentu, na severu pa še narodni park na otočju Magdalena.

PROGRAM

1. dan – sobota Po odhodu v jutranji uri si bomo ob kosilu in nakupu živil ogledali Bologno ali Ferraro in prispeli v Livorno najpozneje ob 20. uri. Spanje na trajektu bo na ležalni podlagi in v spalni vreči.

2. dan -  nedelja Vožnja do mesta Nuoro, ogled mesta in pokopališča. Kosilo. Namestitev v campingu v popoldanskih urah.

3. dan – ponedeljek Po 2 urah vožnje mimo Nuora do izhodišča pod kočo Sa Crista (1500 m) se vzpnemo na najvišja vrhova Sardinije Bruncuspina (1829 m) in Punta La Marmora (1834 m) v pogorju Gennargentu (»srebrnih vrhov«) ter se po 7 urah hoje in še po dveh urah vožnje vrnemo v camping okoli 7. ure zvečer.

4. dan – torek Dan počitka z možnostjo uživanja v smaragdnem morju ter sprehodov do zalivov Cala Fuili in Cala Luna (5 km x 2).

5. dan – sreda Vzpon na goro Tiscali (515 m) in ogled tamkajšnje nekdanje naselbine Nuragov, prvotnih  prebivalcev Sardinije, ki so si tamkaj uredili zasilno bivališče po umiku iz doline Lanaithu pred rimskimi zavojevalci v 3. stoletju n.št.. Povratna hoja do avtobusa in z njim do campinga.

6. dan – četrtek Ogled jame Bue Marino, dolge 5 km in dostopne le z morja ali, če bo možen dostop do izhodišča z avtobusom, ogled soteske Gole Su Gorruppu, kar pomeni 3:30 ali 6-7 ur hoje.

7. dan – petek Ogled Coste Smeralde, otoka  Maddalena in otoka Caprera, kjer je pokopan revolucionar Giuseppe Garibaldi. Prenočitev v kampu ob Costi Smeraldi.

8. dan – sobota Vkrcanje na trajekt, ki odpluje iz Olbie ob 11. uri. Povratek ob pozni večerni ali zgodnji jutranji uri.

Odhod in povratek je izpred društvenega sedeža v Bazoviški 4 v Novi Gorici.

Vsem želimo lepo potovanje!