Sprehod po osebni izkaznici - NI VEČ PROSTIH MEST

nedelja, 17 Marec, 2024

Osebna izkaznica                                                   Zasavska Sveta gora

Ste si kdaj ogledali osebno izkaznico in ugotovili, da je na njej zemljevid brez označenih krajev, da so narisane samo izohipse? Ne boste verjeli, zemljevid je pristen! Prikazuje pokrajino v samem središču Slovenije.

Idejni avtor pohoda po osebni izkaznici  je  gospod Zvone Kolenc.  Zasluge za pripravo trase našemu planinskemu društvu pa gredo Maji Sakač Rožmanec.

Odhod avtobusa izpred zavarovalnice Triglav v Novi Gorici ob 06. 00 uri s postankom pri stari vratarnici Letrike ob 06.10 uri. Vožnja mimo  Ljubljane, Dolgi most ob 7:30. Nadaljujemo do Trojan, kjer je pavza za kavo, krof. Zapeljemo se na Zasavsko Sveto goro, kjer je naše izhodišče za pohod.

Že v prvih minutah pohoda bomo na desnem robu stopili na »osebno izkaznico«. Po markiranih poteh in nemarkiranih gozdnih stezah se bomo izogibali cesti in preko hribov in ob zanimivostih ob poti hodili vse do geometričnega središča naše ljube države. Tam nas bo čakal avtobus in topel obrok v gostišču.

Predvideno je 5 ure hoje po lahkih markiranih in nemarkiranih poteh.

Turo bomo seveda prilagodili glede na vreme in razmere za hojo.

Povratek v Novo Gorico je v večernih urah.

Prispevek za izlet pri najmanj 30 udeležencih je 40,00€ in vključuje: prevoz s turističnim avtobusom, cestnine, popoldanski topli obrok, zavarovanje, organizacijo in vodenje izleta.

Oprema primerna letnemu času, pohodne palice, zaščita za veter, modra majčka za skupinsko fotografiranje. Kdor je še nima, jo dobi na izletu.

Hrana: med hojo iz nahrbtnika, ter po končanem pohodu v gostišču.

Prijave z obveznim vplačilom akontacije (20 eur) sprejemamo na sedežu društva do zasedenosti prostih mest, oziroma do vključno četrtka 14. marca, ko bo ob 18.00 uri  sestanek z udleženci. Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD MAHLE Letrika, število udeležencev je omejeno. Prednost pri prijavi imajo člani PD Nova Gorica.

V slučaju napovedi slabega vremena bo izlet odpovedan, ali prestavljen na kasnejši termin, oziroma na primernejšo lokacijo.  Dodatne informacije na gsm 041 706 362 (Maja).

Vodita Maja Kajzer in Darko Božič.

Lepo vabljeni!

GEOSS                                                                                  Vaška situla v Kleniku