Via Italiana – Slovenska - Mangart 2679 m

sobota, 5 Avgust, 2023
Lokacija:
Julijske alpe

Vodniško izletniški odsek Planinskega društva Nova Gorica vas vabi v soboto, 05. 08. 2023 na turo:  Via Italiana – Slovenska - Mangart. Več podrobnosti pa spodaj.

DATUM: 05.08.2023 URA ODHODA: 04:15 KRAJ ODHODA: Parking PD Nova Gorica - Bazoviška 4

ORGANIZACIJSKI VODJA: Pavel DRAŠČEK, TEHNIČNI VODJA: Pavel DRAŠČEK
PREDVIDENO ŠTEVILO UDELEŽENCEV: 08 PREDVIDENO ŠTEVILO VODNIKOV: 01

Vodnik: Pavel Drašček

NAMEN TURE: Rekreativne narave, prijetno druženje, psihična sprostitev, za adrenalinčke …

OPIS TURE:

Iz Nove Gorice se bomo odpeljali do Mangartskega sedla. Od tu se bomo z vrha mejnega grebena spustili po poti (št.517) na italijansko stran. Ta pot vodi proti bivaku Nogara in do Belopeških jezer. Pred bivakom Nogara (1850m) bomo na koti cca 2010m zavili izven označene smeri, desno proti vstopu v zavarovano pot via Italiana.
Sama pot je precej zračna z čudovitimi razgledi proti severu. Ko pridemo do konca poti, to je, mejnega grebena (I/SLO) oz. sedlo malega Rateškega Mangarta (2230m) se nekoliko spustimo in že kmalu smo pri vstopu v slovensko zavarovano pot, ki nas pripelje na vrh Mangarta (2677m).
Spustimo se po nekoliko lažji zavarovani poti (večinoma po italijanski strani), vendar je kljub temu potrebna velika mera previdnost in koncentracija. Ta pot nas pripelje na izhodišče – Mangartsko sedlo.

POTREBEN ČAS ZA IZVEDBO:
Od 9 - 11 ur NAČIN TRANSPORTA DO IZHODIŠČA IN NAZAJ: Lastni – Avtomobil
PREDLAGNA STAROSTNA STRUKTURA: od 14 leta naprej
POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV:
Odlična PSIHO - FIZIČNO pripravljenost, udeleženci z dolgoletnimi izkušnjami.
TURA NI PRIMERNA ZA: Srčne bolnike, fizično nepripravljene, psihično neuravnovešene, ….
POSEBNOSTI:
Ob lepem vremenu čudoviti razgledi oz. vedno
POTREBNA OPREMA: Običajna planinska-primerna letnemu času, OBVEZNA oprema: komplet samovarovanja, zaščitna čelada in sončna očala, plačana članarina za 2023
PREHRANA: Iz nahrbtnika

ROK ZA PRIJAVO: 03.08.2023
SESTANEK S PRIJAVLJENIMI: v četrtek 03.08.2023 ob 18:00 na društvu.

Lepo vabljeni.