Izlet na Monte Coglians Italija

četrtek, 24 Junij, 2021

PD Nova Gorica organizira planinsko turo na Monte Coglians Italija v četrtek, 24. 6. 2021 z odhodom izpred PD Nova Gorica ob 6,00 uri – osebni prevoz.

S turo bomo pričeli pri koči Tolazzi, nadaljujemo do koče Lamberthengi, mimo jezera Wolajer do vstopa na zavarovano plezalno pot. Zavarovani del poti je izjemno zahteven in kategoriziran v D težavnost, ki traja cca 1,5 ure, celoten vzpon pa 5,30 ure.

Višinska razlika: 1430 m

Z vrha bomo sestopili po južni strani mimo koče Marinelli in planine Morareet na izhodišče, za kar bomo porabili cca 2,30 ure.

Obvezna oprema: čelada, komplet za samovarovanje, rokavice, čelna svetilka, zaščita pred dežjem in socem ter ostala planinska oprema. ČEVLJI Z DOBRIM OPRIJEMOM SKALE.

Prijave do torka, 22. 6. 2021 do 18,00 ure, kjer bo za vse udeležence obvezen sestanek.

Vodniki:

Tomaž Barbič

Igor Kleč

Jože Sedevčič

Ostalo: Obvezno poravnana članarina PZS za leto 2021. S seboj na izlet je obvezno imeti člansko izkaznico in osebni dokument ter obrazno masko in zdravstveno izkaznico.
Za vstop v Italijo upoštevanje takrat veljavnih predpisov.

17 Maj, 2024 - 15:26