Mladinski odsek

1. izlet MO na Malo goro

Novo planinsko šolsko leto smo otvorili v soboto, 22. 09. 2012 z izletom na Malo goro, ki se ga je udeležilo 42 otrok in 3 mentorice. Iz Nove Gorice smo se  mimo Šempasa odpeljali proti Predmeji. Avtobus nas je pustil "pri tunelih", kjer smo imeli krajšo malico. Po Srednječavenski poti smo se odpravili proti Mali gori, planoti na pobočju Čavna. Ves čas hoje po razgibanem terenu smo imeli prečudovit pogled na Vipavsko dolino. Prvi del poti je bil bolj položen, a na nekaterih delih izpostavljen in celo varovan z jeklenico. Pred prihodom na cilj nas je čakal še krajši vzpon vkreber in nato se nam je odprl prečudovit pogled v dolino vse do morja. Pri koči na Mali gori smo imeli daljši počitek. Trije člani Planinske sekcije Kamnje so nam pripravili gostoljuben sprejem. Ponudili so nam odličen čaj in kekse. Povedali so nam veliko zanimivosti o nastanku koče in življenju na Mali gori nekoč in o dejavnostih, ki se izvajajo tukaj danes. Gostitelji so nam v dar dali svoj zbornik in zgibanko o Mali gori, mi njim pa zbornik društva. Poslovili smo se in se mimo lovske koče odpravili nazaj na Srednječavensko pot.  Prvi izlet je uspel tudi po zaslugi prijaznih gostiteljev, ki so nam predstavili lep košček naših bližnjih gorah. Še se bomo vrnili v zavetje Čavenskega pogorja.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.

Vtise zbrala: Tina Vodopivec