Splošno

120 let organiziranega planinstva na Slovenskem

Danes, 27. februarja 2013, je preteklo točno 120 let od začetkov organiziranega planinstva na Slovenskem. Leto 1893 je tako trajno zapisano v slovensko planinsko zgodovino. Danes je 120. obletnica Slovenskega planinskega društva in naše krovne organizacije Planinske zveze Slovenija, ki je njegova naslednica. Planinska zveza je ob tej pomembni obletnici pripravila številne aktivnosti, ki bodo potekale skozi vse leto. Med prvimi dogodki bo ob 12. uri na zgradbi Veleblagovnice NAMA v Ljubljani, pri vhodu na stiku Tomšičeve in Slovenske ceste, ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠČE NA MESTU, kjer je bilo ustanovljeno Slovensko planinsko društvo.

Na spominski plošči bo napis:

NA TEM MESTU JE BILO
27. FEBRUARJA 1893
USTANOVLJENO
SLOVENSKO PLANINSKO DRUŠTVO.

THE SLOVENE ALPINE CLUB WAS FOUNDED
ON THIS SITE ON 27 FEBRUARY 1893.

27. 2. 2013
PLANINSKA ZVEZA SLOVENIJE

Vir: novica iz strani PZS

Več o dogodkih v povezavi s 120. obletnico PZS si lahko preberete tukaj.

Pregled zgodovine naše krovne organizacije si lahko ogledate tukaj.