Ostali odseki

Markacijski odsek

Markacijski odsek ima osem članov, ki skrbijo za markiranje, označevanje s smernimi tablami, vzdrževanje in urejanje približno 110km planinskih poti. Večina poti se nahaja v širši okolici Nove Gorice: Sabotin, Sveta gora, Škabrijel, Poldanovec, od Trstelja do Cirja in Vitovsko pogorje. Na območju Krnskega pogorja imamo v upravljanju naslednje planinske poti: od Planine Kuhinja do vrha Krna, pot Krna – Batognica –Peski – Prehodci do Krnskega jezera, pot iz Lepene do Planinskega doma pri Krnskih jezerih in naprej proti Veliki Babi, Šmohorju in Bogatinskemu sedlu. Letno izvede odsek 12 in več  prostovoljnih delovnih akcij in skrbijo, da lahko planinci varno prispemo do planiranih ciljev. Njihovo delo je zahtevno in ga opravljajo s predanostjo za kar jim gredo vse pohvale. Markacist lahko postane vsakdo, ki ga to delo veseli in opravi ustrezno izobraževanje, ki ga organizira Planinska zveza Slovenije.

Načelnik odseka: Franko Peršič (031 426 061)

Člani odseka: David Birsa, Miran Bremec, Vasja Doplihar, Albert Furlan, Anton Harej, Boštjan Šinigoj, Marjan Vidmar.

18 Marec, 2024 - 19:08
18 Marec, 2024 - 19:05