129 let Planinske zveze Slovenije

Pred 129 leti, točneje 27. februarja 1893, je bilo ustanovljeno Slovensko planinsko društvo, predhodnik Planinske zveze Slovenije (PZS).

Ob 120 obletnici leta 2013 je bila tudi svečano odkrita spominska plošča, ki se nahaja na ustanovnem mestu SPD, to je pri vhodu v NAMO na stiku Tomšičeve in Slovenske ceste v Ljubljani.

V PZS je danes združenih kar 293 planinskih društev in klubov. Društva smo povezana v posamezne meddruštvene odbore. Naše društvo spada v MDO Posočje. Planinska zveza je tako najbolj množična športna organizacija v Sloveniji in med najbolj množičnimi nevladnimi in prostovoljskimi organizacijami v državi. Če bi se tudi ti rad pridružil naši organizaciji in koristil številne ugodnosti, lepo vabljen v našo društvo-družbo! Več o včlanitvi si lahko prebereš TUKAj.