46. Zimski pohod na Porezen

nedelja, 26 Marec, 2023

Vodniško izletniški odsek društva vas vabi na 46. zimski pohod na POREZEN, ki bo potekal v nedeljo, 26. 3. 2023. Več informacij si lahko preberete spodaj.

URA ODHODA: 05:29

KRAJ ODHODA: ŽP Nova Gorica

ORGANIZACIJSKI in TEHNIČNI VODJA: Pavel DRAŠČEK

OPIS TURE: POZOR prehod na letni čas (ura naprej)

Iz ŽP Podbrdo v smeri potoka Batava in po grapi do Črnega vrha 1052M, kjer so vidne še italijanske utrdbe iz medvojnega obdobja. Na višini cca 1250m se priključimo na označeno pot pohoda (Petrovo Brdo-Porezen), do vrha sledimo označeni poti. Sestop do koče na Petrovem Brdu in po stari poti v Podbrdo. V primeru lepega vremena sestop Otavnik – Zakojca – Huda Južna. V primeru obilice snega bo smer pohoda Podbrdo – Petrovo Brdo in nato po označeni - standardni, zgaženi poti smer: Petrovo Brdo – Porezen.

POTREBEN ČAS ZA IZVEDBO: Od 8 – 9 ur

NAČIN TRANSPORTA DO IZHODIŠČA IN NAZAJ: Z vlakom tja in nazaj (pospešeni potniški vlak SOČA)

PREDLAGNA STAROSTNA STRUKTURA: od 14 leta naprej

POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV: Odlična PSIHO - FIZIČNO pripravljenost