Splošno

67. občni zbor Planinskega društva Nova Gorica

V petek, 11. marca 2016 je v prostorih gledališke dvorane nove telovadnice v Novi Gorici potekal 67. občni zbor Planinskega društva Nova Gorica. Srečanje se je začelo s krajšim kulturnim programom, v katerem so nastopili kvintet Kvartin, harmonikaš Marko Plešej za krajši zabavni nastop pa je poskrbela Tanja Vončina.
Predsednik društva Branko Rutar je uradno otvoril občni zbor s pozdravom namenjenim vsem gostom ter predstavnikom iz sosednjih društev. Nato je predlagal delovno predsedstvo v sestavi  Lidije Vončina, kot predsednice in članov Franka Zega in Zorana Trojera. Za verifikacijsko komisijo so bili predlagani Janko Rednak, Rajko Gravnar in Jože Sedevčič, za zapisnikarja Amadeja Komprej, za overovatelja zapisnika pa Sonja Peršič in Slava Katerina Murovec. Prisotni člani zbora so predloge enoglasno potrdili.

Lidija Vončina je v začetku pozdravila vse prisotne, še posebej sodelavca iz Gomiščkovega zavetišča na Krnu, Nives in Dejana, ki sta prišla iz Maribora. Sledila so poročila, pri čemer je prvo poročilo prebral predsednik društva. Rutar Branko. Predstavil je delo društva v preteklem letu in plan za leto 2016. Sledila so poročila in plani posameznih odsekov, ki so jih predstavili načelniki. Poročila so bila podprta z videoposnetki slik od izletov, pohodov in akcij v letu 2015. Delovna predsednica je pozvala prisotne k razpravi na poročila in plane. Oglasilo se je nekaj gostov: predstavnik PD Ajdovščine, PD Brda, PD Sežana, PD Kanal,  PD Podbrdo, PD Tolmin, Planinske sekcije Kamnje, planinske sekcije Gora, SPD Gorica, Obalnega planinskega društva Koper, Planinske družine Benečija in nekdanje mentorice OŠ Šempas Nevenke Bremec. Lidija Vončina se je vsem zahvalila za izrečene želje in pohvale. Povedala je, da je tako delo rezultat truda in dela vseh načelnikov odsekov, podpredsednikov, članov in prostovoljcev.
Na občnem zboru so bila podeljena tudi društvena in ostala priznanja, katere je podelil predsednik društva, Branko Rutar. Društvena priznanja so prejeli: Marjan Vidmar, David Birsa, Boštjan Manfreda. Bronasti častni znak društva: Vanja Gleščič, Planinska skupina Trstelj, Planinska skupina Šempas, Planinska skupina MAHLE Letrika in Planinska skupina Gostol. Srebrni častni znak društva je prejel Aldo Šuligoj, zlati častni znak pa Andrej Peršič, Igor Kleč in Mitja Gleščič.
Milena Brešan je v imenu Planinske zveze Slovenija podelila priznanja. Bronasti častni znak PZS je prejel Stanislav Jablanšček, srebrni častni znak PZS so prejeli Oskar Birsa, Anton Gleščič in Jože Sedevčič. Lidija Vončina je prejela zlati častni znak Planinske zveze Slovenije.
Naziv častnega člana Planinskega društva Nova Gorica, ki se podeljuje za dolgoletno požrtvovalno delovanje v društvu sta letos svečano prejela Anton Furlan in Rajko Slokar. Znak za prehojeno planinsko in razširjeno slovensko pot so prejeli Golob Lilijana, Košuta Olga in Košuta Boris.
Predsednik društva je zaključil srečanje z željo, da člani, vodniki, načelniki in vsi, ki postanejo del kolektiva med sabo sodelujejo, se povezujejo…da delujejo kot družina.

Po končanem uradnem delu je sledilo še druženje, na katerem so člani in ostali gostje izmenjali še kakšno planinsko ali dve.

Nekaj fotografij dogodka si lahko ogledate v galeriji.

Amadeja Komprej

17 Maj, 2024 - 15:26