Društvo

70 LET PD NOVA GORICA

DRUŠTVO, KI DAJE MESTU VSEBINO

Že skoraj od postavitve prvega temeljnega kamna se prebivalci mesta Nova Gorica radi udeležujejo planinskih izletov

Redkim društvom je dano, da že 70 let delujejo in izpolnjujejo svoje poslanstvo v širši družbi. Z mladim mestom je raslo tudi PD in se je prav zaradi te mladostne energije in zagnanosti uspelo prebiti tudi skozi težje trenutke svoje zgodovine ter se močno ukoreniniti med ljudmi.

Dejavnosti društva

Razvijamo dejavnosti planinstva mladih in odraslih, alpinizma, varstva gorske narave, urejanja planinskih poti in seveda dejavnosti gospodarskega odseka, ki že vrsto let skrbi za naše precej oddaljene planinske domove. Tisočere prostovoljne delovne ure so bile potrebne, da se ohranja ta dragocena gorska zavetišča tudi za bodoče generacije. Zato tudi z veseljem ugotavljamo, da se število gostov in nočitev povečuje skozi leta. Odsek VGN dejavno sodeluje v čistilnih akcijah in poskuša ozaveščati vse, ki se gibljemo v gorah, kako občutljiva je narava na vplive okolja.

Proslava ob 70. obletnici društva

Ob tej priložnosti nas je predsednik PZS Jože Rovan slavnostno nagovoril in podelil priznanja: Jubilejno listino za uspešno delo in prispevek k razvoju slovenskega planinstva je imenu društva prejel Anton Furlan, starosta planinskega društva, bronasti častni znak je prejel Igor Kleč, srebrni častni znak je prejel Milan Velikonja in zlati častni znak je prejel Franc Modrijan.

Predsednik ŠZ Nova Gorica in član IO Olimpijskega Komiteja Slovenije Miran Müllner je podelil diplomo Olimpijskega Komiteja Slovenije, v imenu društva jo je prejel častni član Florijan Hvala.

Za vso organizacijo slavnostnega prireditve in svečanega dogodka se v imenu društvo iskreno zahvaljujemo Lidiji Vončina. Seveda velja zahvala tudi vsem nastopajočim in ostalim, ki ste kakorkoli pripomogli, da so se nas misli in podobe tako dotaknile in sedle globoko v naša srca. Fotografije si lahko ogledate tukaj: https://planinsko-drustvo-ng.si/70-let-pd-nova-gorica-0

Želimo privabiti nove člane v društvo

Kot je poudaril tudi župan MO Nova Gorica dr. Klemen Miklavič v svojem govoru ob slavnostni akademiji, je posebno ponosen na društveno delo z mladino. Najmlajše planince se poskuša že skozi igro in tabore navdušiti za preživljanje prostega časa v naravi. Ponosni smo na skupno sodelovanje z večino osnovnih šol na našem območju. Na Pokljuki bodo lahko osnovnošolci tudi letošnji julij počitnikovali ob obiskovanju okoliških vrhov in spoznavanju tehnik preživetja v naravi. Za tiste bolj ali manj mlade po srcu pa smo kot vsako leto pripravili nabor ostalih več kot 50 društvenih izletov, razporejenih preko celotnega leta. Trudimo se izvesti tudi vsaj en večdnevni planinski izlet v tujino (letos nas pot pelje v Gruzijo).

Novim članom se želimo približati z razvojen novodobnih dejavnosti kot je MTB kolesarstvo, z organizacijo zahtevnejših izletov v tuja gorstva, kot tudi z izvedbo izobraževalnih dogodkov (alpinistična šola, predstavitev alpinističnih podvigov in zanimivih gostov). Povabilo velja vsem, ki bi radi postali naši novi člani. Vse o delovanju društva najdete na spletni strani, v elektronskem informatorju KDAJ KAM in na fb skupini Vodniškega odseka PD Nova Gorica

Vabilo na jubilejni izlet

Za obeležbo 70. letnice delovanja društva smo si zamislili množični družinski pohod na Kekec, za tiste z malo več kondicije še skok na Škabrijel. Vse naše člane vabimo, da se 12. maja med 8. in 9. uro zjutraj zberemo na trgu v Solkanu. Tudi na samem štartu se lahko z vpisnino včlanite v naše društvo. Na Kekcu se bomo lahko okrepčali in poveselili, mladi po srcu pa se bodo pomerili v družabnih igrah.

MARKO KODRIČ

16 April, 2024 - 12:00