Arihova peč - Avstrija

Letošnjega, že 36. tega pohoda na Arihovo peč, se je udeležilo 8 članov našega društva. V nedeljo, 02. marca ob 6. uri smo na pot krenili izpred društvenih prostorov s kombijem Športne zveze Nova Gorica in po avtocesti mimo Ljubljane, Jesenic, karavanškega predora, prispeli okoli 9. ure do izhodišča pohoda do Polanca na Čemernici nad Šentjakobom v Rožu. Kljub slabi vremenski napovedi, je bilo vreme za zimski pohod primerno, saj ni bilo padavin, pa tudi mraza ne. Je pa bil letošnji pohod zaradi obilice snega zahtevnejši kot prejšnja leta, vendar so vsi naši pohodniki brez večjih težav dosegli zastavljeni cilj.

Pot nas je vodila od Polanca, mimo partizanskega bunkerja, v bližini katerega je 10. 02. 1945 izgubilo življenje v neenakem boju z nacisti 8 slovenskih partizanov. Njim v spomin je pohod tudi organiziran. Od tu nas je pot vodila do planinske koče SPD Celovec, kjer smo dobili topel napitek, pa tudi "šilce domačega". Nazaj smo se odpravili po precej lažji poti, mimo Ressmanove lovske koče in okoli 13. ure zaključili pohod, se okrepčali s klobaso, ki jo je dobil vsak pohodnik, ter se okoli 14. ure odpravili proti domu. Menim, da je izlet lepo uspel, saj so bili obrazi udeležencev nasmejani in to brez dodatnih "pripomočkov ".

Upam in želim si, da se spet vidimo na naslednjem pohodu, pa tudi naslednjem društvenem izletu. Nekaj utrinkov s pohoda pa si lahko ogledate tukaj.

Zapisal: Drago Kosmač