GOLI VRH Jezersko - ODPOVEDAN

nedelja, 15 September, 2024
Lokacija:
Jezersko

Sporočamo vam, da je izlet zaradi nepredvidenih vremenskih razmer ODPOVEDAN in ne bo PRESTAVLJEN.

Goli vrh je 1787 m visoka gora, ki se nahaja med dolinama Ravenske in Belske Kočne. Z neporaščenega vrha, na katerem je vpisna skrinjica in žig, je lep razgled na severna ostenja Grintovcev, Storžič, Košuto, Jezersko in vrhove okrog omenjenega kraja, Obir, Ostro, Topico ter na bližnjo Veliko Babo.

Odhod avtobusa izpred zavarovalnice Triglav v Novi Gorici ob 06.00 uri s postankom pri stari vratarnici Letrike , v Ajdovščini in Ljubljani. Vožnja s vmesnim postankom za kavo , do Planšarskega jezera na Jezerskem.

Predvideno je 5-6 ur hoje po lahkih označenih poteh.

Ob zaključku pohoda je daljša pavza pri koči ob jezeru za pijačo in  eventuelno pozno kosilo na lastne stroške.

Povratek v Novo Gorico je v večernih urah.

Prispevek za izlet pri najmanj 35 udeležencih je 25 eur , pri 45 udeležencih je 20 eur, ter vključuje: prevoz s turističnim avtobusom, cestnine, parkirnino, zavarovanje, organizacijo in vodenje izleta.

Oprema primerna letnemu času, pohodne palice, zaščita za veter in sonce.

Hrana: med hojo iz nahrbtnika, po končanem pohodu možnost individualne hrane v koči ob jezeru.

Prijave z obveznim vplačilom akontacije (20 eur) sprejemamo na sedežu društva do zasedenosti prostih mest.  Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD MAHLE Letrika, število udeležencev je omejeno. Prednost pri prijavi imajo člani PD Nova Gorica. Sestanka za izlet ne bo.

V slučaju napovedi slabega vremena bo izlet odpovedan, ali prestavljen na kasnejši termin, oziroma na primernejšo lokacijo.  Dodatne informacije nagsm 051 814 912 (Darko).

Vodita Darko Božič in Maja Kajzer.