Planinske skupine

"HAJKA" pod ARIHOVO PEČJO - PS Gostol

V spomin na pobite partizane feb. 1945 pod Arihovo pečjo prirejajo Slovenska športna zveza, Slovensko planinsko društvo Celovec in Slovensko prosvetno društvo "ROŽ" vsako leto spominski pohod. Letos smo se ga udeležili tudi člani Gostolske planinske skupine. Pravijo, da je pohod tradicionalen tudi po slabem vremenu. Sneg, dež in blato so bili tudi tokratni obeti.

Pohod je dobro organiziran  in poteka  od Polanca nad Šentjakobom v Rožu, mimo partizanskega bunkerja do planinske koče SPD Celovec na 1084 m visoki Bleščeči planini in nazaj. To nedeljo, 5. marca, je bilo pod Jepo le malo snega in zaradi odjuge in dežja dosti luže. Označena pot se enakomerno, zlagoma dviga, največ po gozdni cesti. Prejšnja leta je bila trasa težavnejša, speljana skozi gozd, a so jo zaradi nevarnosti in zdrsov opustili.

Po končanem pohodu prejme na štartno ciljnem prireditvenem prostoru vsak udeleženec, ki se izkaže z vsemi kontrolnimi žigi, diplomo, topel napitek in malico - klobaso. Niti slabo vreme nam ni pokvarilo veselja ob druženju z ostalimi pohodniki, starimi znanci in prijatelji. Mogoče se spet vidimo na naslednjem, jubilejnem  40. zimskem pohodu.

Nekaj fotografij pa tukaj.

Napisala: Marjetka Rogelja

Objavila: Tina Mavrič