Splošno

Helikopterski prevoz na Krn 4. 7. 2017

Kot vsako leto je bilo potrebno tudi letos organizirati in izpeljati prevoz materiala, hrane in pijače s helikopterjem za oskrbovanje Gomiščkovega zavetišča na Krnu in sicer v torek, 4. 7. 2017.

V zgodnjih jutranjih urah je pripeljal helikopter v Zaslap in od tam prevažal stvari na in iz Krna. Za tako akcijo je potrebno pripraviti stvari že dan prej. Potrebnih je kar nekaj ljudi, da poteka oskrbovanje nemoteno in čim bolj učinkovito, saj predstavlja oskrbovanje s helikopterjem velik strošek za društvo. Brez prostovoljcev, ki tudi dvakrat na sezono sodelujejo pri oskrbi koče, ne bi šlo.

Eden izmed njih je bil tudi naš član Leopold Gorjup, ki je ujel nekaj foto utrinkov in povedal: "Na povabilo Nives in Dejana sem sodeloval pri helikopterski oskrbi koče na Krnu. Štiri pošiljke smo varno spravili pod streho... bo vsega dovolj pa prijaznega nasmeha dveh mladih oskrbnikov."

Fotografije pa tukaj.