Izlet po Rapalski meji

nedelja, 27 Oktober, 2013
Lokacija:
PO RAPALSKI MEJI

V nedeljo, 27. 10. 2013 vas vabimo na planinski pohod po Rapalski meji. Z avtobusom se bomo odpeljali mimo Logatca in Rovt do Osojnice pri Žireh, kje se začne odsek zgodovinske poti po gozdu in senožetih, ob mejnikih, ki so v preteklosti delili Slovenijo. Pot ni zahtevna, ker na mestih, kjer je meja potekala čez težko prehodne grape, napravi manjši obhod. Iz Osojnice se po »graničarski« poti vzpne (300 v.m.) na Vrsnik in se ob robu gozda spusti v dolino Žirovnice. Od tu se zopet vzpne na razgledno ravan Ravne in položno naprej v dolino Črne po gozdni poti do Sp. Zavratca. Kmalu se srečamo z mejno reko Soro (Sovra), ki je tu še potok in nadaljujemo po dolini do nekdanje mejne gostilne na Tratah pri Medvedjem brdu. Prijave zbiramo na sedežu društva do četrtka, 24.10. do 18. ure, ko bo sestanek z udeleženci. Možnost organiziranega prevoza. Vodil bo Oskar Birsa 041 656 626.

Več informacij o izletu:

Datum: nedelja 27. oktobra 2013

Odhod: ob 6.00 z avtobusne postaje v Novi Gorici, 6.10 – stara vratarnica LETRIKA d.d. v Šempetru

Prevoz: avtobusni  – maksimalno število udeležencev s PD Nova Gorica je 30.

Prihod: predvidoma med 17. in 18.uro

Višinska razlika: skupaj 700 m

Zahtevnost: pot je deloma markirana, vodi po stezah in kolovoznih poteh.

Čas hoje: 6 - 7

Oprema: planinska – za enodnevni izlet, obvezno planinski čevlji, priporočam planinske palice.

Cena: z zavarovanjem, s  prevozom in vodenjem – 25,00 €  ob minimalnem številu 30 udeležencev.

Prijave:   Prijave z vplačano akontacijo 10,00 € pustite na tajništvu društva. Prijava velja samo, če je akontacija v celoti vplačana do sestanka ali na sestanku. Prijavi dodajte tudi svojo telefonsko številko. Veljajo prijave po vrstnem redu z vplačano akontacijo 10,00 €.  Število udeležencev je omejeno zaradi prevoza z avtobusom.

Podrobnosti: na sestanku udeležencev v četrtek 24.10.2013 ob 18.00 uri na sedežu PD Nova Gorica. Ker je izlet organiziran skupaj s ŠD  Letrika, bom na sestanku vedel ali je še kakšno prosto mesto.

Vodja izleta: Oskar Birsa 041 656 626