Izlet Severni Apenini - Italija od 8. do 13. junija 2013 - ŠE 2 PROSTI MESTI

sobota, 8 Junij, 2013
Lokacija:
Apenini - Italija

Vabimo vse ljubitelje gora, planinske flore na večdnevni izlet v Sibilinsko pogorje v severnih Apeninih v Italiji od sobote, 8. junija do četrtka 13. junija 2013. Društvo sprejema prijave do četrtka, 14. marca 2013, ko bo na društvenem sedežu  ob 18. uri sestanek s kandidati. Izlet bosta vodila Rajko Slokar in Jože Sedevčič.

Okvirni program:

Sobota, 8. junij

Odhod ob 7. uri izpred sedeža društva. Vožnja s postanki prek Padove, Bologne, Cesene in Perugie do Foligna v Umbriji. Večerja in prenočitev v hostelu Pierantoni.

Nedelja, 9. junij

Ob 7. uri zajtrk in nato po njem ob 7.30 odhod z avtobusom prek krajev Colfiorito in Collecroce do izhodišča vzpona, ob 8.45 začetek vzpona na goro Monte Pennino (1571 m), povratek do avtobusa ob13. uri, hoje je 3 ure. Med 14. in 17. uro je ogled kraja Colfiorito (okrog 700 do 750 m), njegovega bogatega močvirja ter ostankov nacifašističnega koncentracijskega taborišča, v katerem je bil konfiniran tudi pisatelj France Bevk. Ob 18. uri: povratek v hostel in nato večerja.

Ponedeljek, 10. junij

Ob 7.30 po zajtrku odhod z avtobusom prek Pieve Torine in Vissa do izhodišča za vzpon na Monte Bove Sud (2169 m) v Sibilinskih gorah. Začetek vzpona ob 9. uri. Povratek do avtobusa ob 16. uri (hoje 5-6 ur). Povratek v hostel ob 18. uri. Sledi večerja.

Torek, 11. junij

Po zajtrku je od 8. do 10. ure ogled mesteca Foligno, nakupovanje, nato sledi vožnja s postanki in ogledi prek krajev Eggi, Norcia do prelaza Presta (1536 m), večerja in prenočitev v koči.

Sreda, 12. junij

Po zajtrku je ob 8. uri vzpon na najvišji vrh Sibilinskih gor Monte Vettore(2478 m). Povratek je po 5 urah hoje predviden do 15. ure. Večerja in prenočitev v koči.

Četrtek, 13. junij

Zajtrk in ob 8. uri odhod ter vožnja prek mesteca Ascoli Piceno do Jadranskega morja. Nekje med mestoma San Benedetto del Tronto in Ancono se bomo osvežili v morju. Vrnitev domov prek ali mimo mest Rimini, Bologna in Padova s predpisanimi in potrebnimi postanki načrtujemo okrog 20. ure.

Plačilni pogoji: Predvideni prispevek za  izlet je 350 EUR. V njem so  zajeti:  pet polpenzionov, prevoz in vodništvo ter nezgodno zavarovanje z asistenco. Prvi obrok v znesku 100 EUR je vplačljiv na  sestanku, ki bo sklican sredi marca 2013 na društvenem sedežu.  Drugi obrok v znesku 150 EUR je treba vplačati na društvu do konca aprila, tretji obrok pa do začetka izleta. Priporočamo prijave brž po izdaji letnega načrta izletov.

Oprema: Primerna planinska oprema za muhaste, spremenljive, tudi še snežne junijske razmere, pohodne palice, baterijska svetilka.

Dokumenti: osebna izkaznica ali potni list, veljavna planinska izkaznica, zdravstvena izkaznica za tujino.

Prijava: na sestanku 14. marca ob 18. uri ali pozneje do zapolnitve polne zasedbe avtobusa (33 udeležencev in 2 vodnika) se udeleženec,-ka na skupinskem obrazcu s podpisom obveže, da bo izpolnil-a obveznosti plačila in izjavi, da je seznanjen-a z zahtevnostjo izleta  ter da izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu.

V primeru slabega vremena ali drugih objektivnih okoliščin ima organizator pravico, da spremeni rok izleta. Izlet bo, če bo glede na prevozne zmogljivosti in stroške zadostno število prijavljenih.