Izlet v Dolomite 24. in 25. 8. 2013 uspel

Minuli konec tedna (24. in 25. 8. 2013) je skupina 47 udeležencev obiskala Sextenske Dolomite. V skupini smo bili združeni predstavniki našega društva in planinske skupine športnega društva podjetja Letrika d.d., vsi člani PD Nova Gorica. Turo smo začeli v dolini Fiscalina, v nadaljevanju se je skupina razpolovila na skupino pohodnikov, ki so obiskali lažji vrh Croda Fiscalina di Mezzo (2675 m) in na preostale, ki smo se odpravili na težjo pot, ki nas je vodila od koče Pian di Cengia po grebenski poti do Paterna (2744 m). Vsi smo se ponovno dobili pri koči Locatteli, kjer nas je čakala pol penzionska namestitev.

Prvotni načrt je predvideval nedeljski jutranji obisk Torre Toblin (2615 m), ki pa smo ga prilagodili hitro bližajočemu poslabšanju vremena in se z okrnjeno skupinico povzpeli na vrh že v soboto popoldan. Odločitev se je pokazala kot ustrezna, saj smo se prebudili v deževno jutro, ki ni obetalo hitrega izboljšanja. Žal je bilo nekaj udeležencev prikrajšanih obiska Torre Toblin, ker se jim je tekom celega dneva nabralo že precej utrujenosti, vendar proti naravi ni kaj narediti, počakati bo potrebno na naslednjo priliko.

V nedeljo smo izvedli zgolj še spust po dolini Rienza kjer nas je počakal avtobus. Da ne bi šli na pot lačni, smo si privoščili še zaključek s piknikom, ki je pripomogel k dobremu vzdušju skupine.

Nekaj utrinkov iz izleta pa tukaj.

Zapisal: Metod Ličen

18 Marec, 2024 - 19:08