Jamnik - Vodiška planina - NI VEČ PROSTIH MEST

nedelja, 13 Oktober, 2024

Jamnik – cerkev sv. Primoža in Felicijana

Jamnik je tako med domačimi kot tujimi obiskovalci ena najbolj osupljivih razglednih točk v Sloveniji in zato tudi priljubljena pohodniška destinacija  z zelo lepo gorsko kuliso.

Vodiška planina je planota na skrajnem severozahodnem robu Jelovice. Je aktivna planina z oskrbovano planinsko kočo imenovano Partizanski dom. Pred domom stoji mogočna lipa, posajena leta 1473.

Odhod avtobusa izpred zavarovalnice Triglav v Novi Gorici ob 6. uri s postankom pri stari vratarnici Letrike, v Ajdovščini in Ljubljani. Nadaljujemo vožnjo mimo Kranja do Nemilj, kjer je naše izhodišče za pohod do Vodiške planine. Pohod zaključimo v Kropi, v zibelki slovenskega kovaštva.

Predvidene je 5-6 ure hoje po lahkih markiranih poteh, turo bomo seveda prilagodili glede na vreme in razmere za hojo. Predviden povratek v Novo Gorico je v večernih urah.

Prispevek za izlet pri najmanj 40 udeležencih je 35 eur, in vključuje: prevoz s turističnim avtobusom, cestnine, enolončnico in sladico, zavarovanje, organizacijo in vodenje izleta.

Oprema primerna letnemu času, zaželene pohodne palice.

Hrana: med hojo iz nahrbtnika, ter v planinskem domu na Vodiški planini.

Prijave z obveznim vplačilom akontacije (15 eur) sprejemamo na sedežu društva do zasedenosti prostih mest. Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD MAHLE Letrika, število udeležencev je omejeno. Prednost pri prijavi imajo člani PD Nova Gorica. V slučaju napovedi slabega vremena bo izlet odpovedan.

Dodatne informacije na gsm 041 706 362 (Maja). Sestanka za izlet ne bo.

Vodita Maja Kajzer in Darko Božič.

Lepo vabljeni!

Partizanski dom na Vodiški planini