Jerebica - ODPADE zaradi slabega vremena

nedelja, 15 September, 2013
Lokacija:
JEREBICA

Planinsko društvo Nova Gorica organizira skupaj s Planinsko skupino Letrika iz Šempetra planinski pohod na Jerebico v nedeljo, 15.9.2013. Srednje zahtevne hoje  je 7 ur. Predviden je avtobusni prevoz. Prosimo, da se čimprej prijavite zaradi zasedenosti avtobusov. Ob prijavi je potrebno vplačati prispevek 20€. Prijave zbirajo na sedežu društva do torka, 10.9., ko bo ob 19. uri sestanek z udeleženci. Vodila bosta Simon Gorjup in Metod Ličen.

Odhod: Izpred pošte, oz. Zavarovalnice Triglav, Nova Gorica ob 05.00 uri

Prevoz: Z avtobusom

Prihod: Predvidoma okoli 19h

Opis poti: Iz Nove Gorice do Bovca in nato do Loga pod Mangartom, oz. odcepa poti za dolino Možnice. S parkirišča nadaljujemo po makadamski cesti, ki sprva preči hudourniški potok in se nato vzpenja čez plazovita pobočja. Višje cesta preide v gozd, mi pa ji sledimo približno pol ure, do mesta, kjer le ta naredi oster desni ovinek. Prav sredi ovinka pa zapustimo cesto, ki vodi proti počitniškem domu v Možnici in nadaljujemo naravnost po nekoliko slabši cesti v smeri Jerebice. Le nekoliko naprej se cesta konča, mi pa vzpon nadaljujemo po zložni planinski poti. Tej zložni poti sledimo približno 20 minut, nato pa nadaljujemo ostro desno (naravnost nemarkirana pot proti zatrepu Možnice). Pot naprej se strmo vzpne, v pomoč pa nam je nekaj varoval, ki nam pomagajo premagati strmo skalno stopnjo. Pot se nato nekoliko položi in postopoma preide v zaraščena pobočja po katerih se nato vzpenjamo (v jutranji rosi bomo pošteno mokri). Vse bolj razgledna pot pa nas po slabih 3 urah hoje pripelje na Jezersko sedlo (ital. Sell del Lago), kjer prestopimo na italijansko stran gore.

Tu nadaljujemo desno po še naprej zaraščeni poti, ki se višje rahlo spusti, nato pa se zložno vzpenja. Naprej prečimo strma travnata pobočja, ki so v mokrem nevarna za zdrs in se za njimi v nadaljnjih 15 minutah povzpnemo na vrh Jerebice. Vračamo se po italijanski poti do Rajbeljskega jezera, kjer nas bo čakal avtobus.

Višina izhodišča: 793 m

Višinska razlika: 1333 m

Zahtevnost: Tura ni zahtevna, razen odsekov, kjer si bomo malo pomagali z rokami.

Čas hoje: 6-7h

Oprema: Planinski čevlji, priporočene pohodniške palice, obleka primerna vremenu, krema za sonce.

Hrana: Iz nahrbtnika.

Cena: Glede na število udeležencev (max. 30).

Podrobnosti: Sestanek z udeleženci bo v torek, 10.09.2013 ob 19.00 uri na sedežu PD Nova Gorica.

Organizacija in vodenje Simon Gorjup (tel. 031 344 967) in Metod Ličen (tel. 041 386 136)