KANALSKI VRH-JELENK-SOLKAN

nedelja, 15 Junij, 2014

Datum odhoda:  nedelja 15. junij 2014.   Ura odhoda: 6:30 h.   Ura prihoda:.

Kraj odhoda: bencinska črpalka v Solkanu  (Š: 45°58'3.49", V: 13°38'30.10")

Predvideno št. udeležencev:  5 do 7.

Vodnik:Stanislav JABLANŠČEK, Igor KLEČ

Informacije pri vodnikih: stanislav.jablanscek@guest.arnes.si, igorklec@gmail.com ali mobi

Sestanek:ga ne bo

Opis ture:

Start: Z avti (oziroma kolesi) gremo do Kanala. (20km)

Vzpon: Iz Kanala (s trga ob 7:30) gremo skozi Bodrež in pod Avškim Kukom (675m) do bazena za pretočno elektrarno Avče. Nadaljujemo v vas Kanalski Vrh in od tam po planinski poti do odcepa (pustimo kolesa) , kjer se peš povzpnemo na vrh JELENKA (787m). (18km)

Spust: Z odcepa nadaljujemo v smeri vasi Bask ter z vzponom na Preški vrh (504m), kjer se spustimo do izvira in nato po označeni poti TD Solkan do Žogice in ob Soči v Solkan. (16km)

Šoferji gredo po avte v Kanal.

Zahtevnost poti: vzponV3, spustS3-S4.

Dolžina:34kmin750 višinskih metrov

Relativna višina: od103mdo672minJelenk 787m

Predviden čas kolesarjenja :4-5 ur (celotni do 6 ur)

Potrebna telesna in psih. pripravljenost udeležencev: Zahtevna kolesarska turaz dobro telesno pripravljenostjo.

Potrebne izkušnje udeležencev: Vožnje s kolesom po neasfaltiranih cestah in poteh.

Oprema: brezhibno kolo (priporočam MTB polnovzmeteno ali vzmetenje na sprednjih vilicah), čelada, rokavice, očala, motoristična prva pomoč, rezervna zračnica itd

Obvezni dokumenti:

·         veljavna planinska izkaznica (plačana članarina PZS)

·         osebni dokument

·         zdravstvena izkaznica

Druge zahteve:

Obvezna je uporaba čelade (tudi na vzponu). Prav tako je potrebno brezhibno gorsko kolo s širokimi in dobro profiliranimi gumami (zaradi specifičnega terena vožnja z gladkimi gumami ni mogoča).

Vsak udeleženec vozi na lastno odgovornost in mora sam poskrbeti za ustrezno nezgodno zavarovanje.

OPOZORILO: S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, psihofizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu in ima plačano letno članarino PZS.
Udeleženec je dolžan ves čas izleta ravnati v skladu s Častnim kodeksom slovenskih planincev
ter upoštevati navodila in odločitve vodnika

Prehrana: Iz nahrbtnika.