kolesarjenje - Val Settimana, Italija

nedelja, 9 Junij, 2013
Lokacija:
kolesarjenja - VAL SETTIMANA, ITALIJA

V nedeljo 9.6., organiziramo zahtevno turno kolesarjenje v Val Settimano v Italijo. Prijave z vplačilom prispevka  5 € za zavarovanje in materialne stroške, zbirajo na sedežu društva do četrtka, 6.6. do 18.ure. Sestanka ne bo.

Vabljeni!

Več informacij:

Datum odhoda:  nedelja, 09. junij 2013.   Ura odhoda: 06:30 h.   Ura prihoda:.

Kraj odhoda: bencinska črpalka v Solkanu  (Š: 45°58'3.49", V: 13°38'30.10")

Predvideno št. udeležencev:  5 do 8.

Vodnik:Stanislav Jablanšček.

Prevoz: Iz Solkana se zapeljemo do Pordenona in skozi Maniago do Clauta.

Vzpon: Iz Clauta začnemo z vzponom po dolini Settimana do planine Settefontane (848m), kjer bo pavza in nato nadaljujemo do koče Pussa (940m), kjer bo daljši postanek in nato naprej do planine Senons (1328m), kjer si bomo ogledali zanimive hribe.

Spust: Spustimo se po isti poti, kot smo prišli, saj gre za slepo dolino.

Zahtevnost poti: vzponV3, spustS3.

Dolžina:40kmin840 višinskih metrov

Relativna višina: od570mdo1328m

Predviden čas:5-6 ur

Potrebna telesna in psih. pripravljenost udeležencev: Zahtevna kolesarska turaz dobro telesno pripravljenostjo.

Potrebne izkušnje udeležencev: Vožnje s kolesom po neasfaltiranih cestah in poteh.

Oprema: brezhibno kolo (priporočam MTB polnovzmeteno ali vzmetenje na sprednjih vilicah), čelada, rokavice, očala, motoristična prva pomoč, rezervna zračnica itd

Obvezni dokumenti:

·         veljavna planinska izkaznica (plačana članarina PZS)

·         osebni dokument

·         zdravstvena izkaznica

Druge zahteve:

Obvezna je uporaba čelade (tudi na vzponu). Prav tako je potrebno brezhibno gorsko kolo s širokimi in dobro profiliranimi gumami (zaradi specifičnega terena vožnja z gladkimi gumami ni mogoča).

Vsak udeleženec vozi na lastno odgovornost in mora sam poskrbeti za ustrezno nezgodno zavarovanje.

Prehrana: Iz nahrbtnika.

Rok za prijavo: 06. 06. 2013 na PD NOVA GORICA Rok plačila: 06. 06. 2013 Datum sestanka:ne bo