Nov termin vikenda varnega gorništva v zimi Krnska jezera 2018

Program vikenda varnega gorništva v zimi Krnska jezera 2018

Zaradi velike količine snega in prestavljanja odpiranja Planinskega doma pri Krnskih je izvedba vikenda varnega gorništva v zimi prestavljen iz 2. 3. in 3. 3. 2018 na 7. in 8. 4. 2018.

Zbrali se bomo do 16h, 6. 4. 2018, v Lepeni in do večerje opravili turo do Koče pri Krnskih jezerih. Po večerji bomo spoznavali opremo in opravo za zimske ture, po 21h pa se posvetili družabnosti.

V soboto, 7. 4. 2018 bomo po zajtrku imeli delavnice na terenu v okolici Jezer, kjer se bomo spoznali z ureditvijo varovališča, varovanjem, gibanjem v vseh razmerah in smereh (dereze, palice…) in vadili zaustavljanje zdrsa s cepinom, skratka spoznali napredovanje in gibanje na zasneženih in ledenih pobočjih.

Tudi popoldne bomo nadaljevali z delavnicami. Spoznavali bomo specifike snega, naredili prerez snega, preizkus trdnosti snežne odje, bivak, vadili uporabo lavinske žolne ter sonde.

Zvečer se bomo pogovorili o nevarnosti v zasneženih gorah, specifikah zimskega gorništva, varovanje pred plazovi…

V nedeljo, 8. 4. 2018 se bomo razdelili v skupine in se okoli 8h podali vsak na svojo turo v okoliške gore. Ena od skupin bo po potrebi tudi turnosmuška. Turo bomo zaključili s kosilom ob 14h, potem pa se spustili nazaj v Lepeno in se poslovili.

Oprema: Od udeležencev pričakujemo, zdravje, veselje in ustrezno opremo za visokogorje z dodatki za zimo (čelna svetilka, topla oblačila, rokavice, kapa, gamaše, cepin, dereze, sončna očala…). Za tiste, ki pridete s smučmi je obvezen lavinski trojček, kamor spadajo sonda, lopata in lavinska žolna, za ostale pa je seveda zaželen.

Prispevek: 95€ vključuje: 2 x polni penzion, organizacija in vodenje.

Do 27. 3. 2018, je potrebno na sedežu društva plačati akontacijo 45€.

Informacije: 031 629 199 (Igor Kleč) ali igorklec@gmail.com

vodiška ekipa