Splošno

Planinarjenje po Bolgariji in Grčiji kot ga je doživljal naš član

Potepanje po bolgarsko-grškem ozemlju, občudovanje njihovih planin in gora, vse to v družbi veselih in prijaznih planincev, bo slehernemu članu naše »odprave« vsekakor ostalo v nepozabnem spominu.

Planinarjenje po Bolgariji z vzponom na najvišji vrh Balkana in najvišji vrh Bolgarije Musala 2925m, na njen naslednji vrh po višini Vihrenom, ki se s svojimi lepimi okoliškimi jezeri vzpenja 2914m nad morjem, pusti njenim obiskovalcem lepe trenutke pogleda v svet, ki ga marsikdo ne razume. Tu se planinec zlije z naravo in njeno lepoto, skratka nepozabno.

V Grčiji, pri vzponu na pogorje Olimpa in njenega najvišjega vrha Mytikasa 2917m, pa so nam bili naklonjeni vsi grški bogovi, saj so nam pričarali tudi lepo vremensko panoramo, ki nam je ponujala prelepe razglede na goro bogov in njene okoliške vrhove, kot sta Skolio 2912m in sosednji Stefani 2909m.

Zanimiva sta bila tudi ogleda starih mest Sofije in Soluna, srbskega Niša in Topole, olimpijske plaže s prijaznimi natakarji in pa najboljša »relaksacija« z domačo hrano v Šumadijskem Cvetanovacu – Marinem Gaju, kjer so nas domačini lepo sprejeli in pogostili z domačimi dobrotami.

Za vse to so poskrbeli in prebili z nami nepozabne dneve vodnika našega PD Nova Gorica Darko Božič in Hedvika Lesica, lokalna vodnika na njihove gore ter odličen vodič Joco, ki se »zmeraj znajde«, naš šofer Gradimir, ki je poskrbel, da nas je pripeljal do vsakega cilja ter srečno nazaj do doma in pa vsi mi, ki smo vse to skupaj doživeli. Nekaj fotografij pa tukaj.

Juhuhu, imeli smo se super!!

Miran Marc