Pohod na prireditev "Tu sem doma" v Okroglici

sobota, 7 September, 2013
Lokacija:
Okroglica

soboto, 7. 9. organiziramo lažji rekreativni pohod iz Nove Gorice do Okroglice. Tu se bo odvijala proslava ob 60. obletnici velikega mitinga, na katerem se je takrat zbralo preko 350.000 ljudi iz cele Jugoslavije, da bi demonstrativno branili zahodno mejo. Na veliki shod so prihajali z različnimi prevoznimi sredstvi (vlak, kamioni, motorji, kolesa), največ pa jih je seveda prišlo peš.

Trasa pohoda:

Organiziran odhod bo ob 7.30 izpred planinskega društva, nato po Panovcu do Rožne Doline, kjer se nam bodo pridružili pohodniki iz Šempetra (Letrika). Od tu gremo čez Staro Goro do prireditvenega prostora na Okroglici. Za povratek bo organiziran avtobusni prevoz.

Pohod traja cca 3 ure, zato bodite temu primerno opremljeni. Koristne bodo pohodne palice, nekaj tekočine, pa tudi kakšen sendvič ali kaj podobnega ne bo odveč.

Prijave sprejemamo na društvu do vključno 5. 9. 2013. Izlet je brezplačen, vodi ga bo Drago Kosmač.

Vsak pohodnik prejme tudi majico organizatorja.

Vabljeni!