Pohod po Brdih

Pohodov željni planinci PD Nova Gorica in pridruženi člani smo imeli željo raziskovati Goriška Brda. Sistem planiranja izletov smo tokrat obrnili na glavo. Najprej se je določil datum, se  zbrala druščina, potem smo poiskali vodnika. Svojo željo smo dovolj naglas zaupali vodniku Andreju Colja, da si je vzel čas in pripravil turo.  Napovedano slabo vreme smo zanalašč ignorirali. Spakirali smo pelerine in dežnike in se 15 članska druščina presenečeni na pohod podali v lepem, sončnem dnevu. Pohod smo izvedli v soboto, 14. 5. 2022. Andrej vsako leto pripravi pohod ''Obkrožimo Brda''. Tudi letos bo, 12. 11. 2022, kdor bi se rad udeležil. Priporočam. Nam je na željo dolgega pohoda pripravil dobrih 24km dolgo pot po Brdih. Tu je speljano veliko poti. Tako smo hodili po dveh od mnogih, po češnjah poimenovanih poteh, po Poti miru, Alpe Adria in  Julijana. Na naši poti smo si ogledali vinorodne gričke, se sprehodili ob nasadih prvih že zrelih češenj, si ogledali zapuščeno vas Slapnik, na potoku  Kožbanjšček smo pogledali Kotline in naravni most Krčnik se kasneje okrepčali v koči na Koradi, spotoma poiskali nekaj geo zakladkov, občudovali razgled od sv. Genderce ter dobili presenečenje v lovski koči. Namreč v pravih pecljatih kozarcih smo pokusili lokalno vino, kar smo izkoristili in nazdravili naši slavljenki. Naredili pa smo tudi skupinsko sliko z vodnikom Andrejem pri cerkvici sv. Andreja.

Zadovoljni smo se zahvalili vodniku za zelo lepo doživeto pot in se odpravili domov. Nekaj fotografij pa tukaj.

Zapisala:  Maja Kajzer

Foto v galeriji: Darko Božič in Maja Kajzer