Predavanje Marjana Olenika Ekvador in Galapagos - 17. 1. 2024

Planinsko društvo Nova Gorica vas v januarju vabi na drugo predavanje v sklopu štirih zimskih predavanj, ki bodo potekala v dvorani Goriške knjižnice Franceta Bevka v Novi Gorici.

sredo, 17. januarja 2024 ob 17. uri vas vabimo na predavanje MARJANA OLENIKA z naslovom EKVADOR IN GALAPAGOS.

Ekvador in Galapagos, dežela nasprotji premore veliko raznovrstnih zanimivosti: od baročnih mest in odmaknjenih indijanskih vasic do amazonskih deževnih tropskih gozdov, tihomorskih peščin in visokogorja z zasneženimi vrhovi, ledeniki in še zmeraj delujočimi vulkani.
Otočje Galapagos v Tihem oceanu je skupina 15-tih otokov, ki so nastali z ognjeniškimi izbruhi. Razprostirajo se na površini cca. 7.700km2. Otočje je dobilo ime v španščini po velikih želvah, ki živijo na njih.

Lepo vabljeni!

predavanje_marjan_olenik_17._1._2024.pdf