Prednovoletno planinarjenje, poročilo

Praznični dnevi pred novim letom kar kličejo po enem lahkem,  nezahtevnem pohodu. Predvsem si želimo druženja in sproščenega klepetanja. Zato sva vodnika Darko in Maja, predvsem »vesekdo« ima zasluge za udeležencem prijazne poti J  J, izbrala pohod po predzadnji etapi traila Alpe – Adria.  Ker smo ta velik avtobus našega zvestega prevoznika  »Prevozi Stopar« hitro napolnili, smo Ljubljanski  člani društva samozavestno prišli sami, s kombijem.

Kar 61 članska kolona je sledila Darku iz izhodišča v  Lipici, po poti proti koči na Kokoši. Tam smo bili deležni zelo prijazne postrežbe in odličnih štrukljev. Priporočam! Od koče smo po širokem kolovozu nadaljevali pohod  do  Krvavega Potoka, skozi vas Mihele,  šli  po trasi nekdanje železnice skozi markantna tunela, si ob poti ogledali vinsko jamo, nato pa se spustili v mejno vasico  Botač, od  kjer smo po dolini Glinščice mimo slapu sestopili vse do Boljunca. Na cilju smo naredili  še eno modro skupinsko fotografijo.  Sledila je vožnja do  gostišča, na zasluženo večerjo.

Konec leta je čas za analizo. S pohvalami najaktivnejšim pohodnikom smo zaključili naše druženje in letošnje planinsko leto.

Srečno 2024!

Zapisala: Maja Kajzer

Foto v galeriji: Nadja Grebenjak, Darko Božič, Silvana Pelicon, Maja Kajzer, Borut Winkler.