Prestavljen datum za izlet Begunjščica

BEGUNJŠČICA

Datum:SOBOTA, 15.JUNIJ 2019

Objavljamo nov datum izleta na Begunjščico, ki smo ga prestavili zaradi neprimernih vremenskih razmer. Planinsko društvo Nova Gorica vabi v soboto, 15. junija na planinski izlet na Begunjščico, z najvišjo točko Velikim vrhom.  Ta z razpotegnjenim grebenom nudi čudovite razglede na Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe in Julijce. Krožna pot preko planine Preval bo popestrila  izlet. Smer pohoda: Dom v Dragi v Begunjah (689m) – Planina Preval (1.311m) – Veliki Vrh (2.060m) - Roblekov dom (1.657m) – Begunje. Predvidene hoje s postanki je 8 ur. Potrebna je primerna planinska oprema za kopne razmere. Prevoz do izhodišča: Odvisno od števila udeležencev,  vlak ali avtobus.  Med hojo malica iz nahrbtnika. Prijave z vplačilom akontacije 20€ zbirajo na sedežu društva. Število mest je omejeno. Vodila bosta Marko Kodrič in Jure Gregorič.

18 Marec, 2024 - 19:08