Splošno

Razpis kandidacijskega postopka za VOLITVE organov Planinskega društva Nova Gorica

Na seji Upravnega odbora Planinskega društva Nova Gorica je bilo dne, 2. 2. 2023 sprejeto, da se izvede kandidacijski postopek za volitve organov društva in sicer za:

- predsednika,

- upravni odbor,

- nadzorni odbor in

- častno razsodišče.

Kandidacijska komisija vabi člane društva, da kandidirajo ali predlagajo kandidate za predsednika, za člane upravnega odbora, za člane nadzornega odbora in za člane častnega razsodišča.

Vlaganje kandidatur in predlogov traja od objave tega razpisa, to je od 3. 2. 2023 do vključno 28. 2. 2023 do 18.ure.

Kandidira lahko poslovno sposoben član društva, ki je starejši od 18 let in je plačal članarino za tekoče leto.

Kandidat za predsednika mora izpolnjevati še pogoja, da je član Planinskega društva Nova Gorica najmanj 5 (pet) let in da ima vodstvene in organizacijske sposobnosti.

Kandidatura za predsednika društva izključuje kandidaturo za člana upravnega odbora.

Kandidat mora lastnoročno podpisati izjavo, da sprejema kandidaturo v določen organ društva.

Kandidat za člana upravnega odbora se mora ob vložitvi ali sprejemu kandidature opredeliti za področje dela, ki bi ga želel opravljati.

Področja dela so naslednja: gospodarsko (vzdrževanje koč, planinskih poti), pridobivanje finančnih sredstev (razpisi, sponzorji...), propaganda (spletna stran, brošura, predavanja...), zavarovalništvo, pravno področje (pravilniki...), ipd.

Kandidaturo je treba vložiti na obrazcu, ki je objavljen na spletni strani oz. dosegljiv na sedežu društva.

Kandidat za predsednika mora obrazcu priložiti predlog programskih smernic oz. programa dela društva.

Kandidaturo se lahko vloži na sedežu društva v času uradnih ur (torek in četrtek od 15. do 18. ure) ali pošlje po pošti na naslov društva (Bazoviška ulica 4, 5000 Nova Gorica) ali pošlje po e-pošti na naslov: info@planinsko-drustvo-ng.si.

Nova Gorica, 3. 2. 2023

Kandidacijska komisija