Splošno

RAZPIS za volitve v vodstvene organe Planinskega društva Nova Gorica

V skladu z novimi Pravili Planinskega društva Nova Gorica, ki so bila sprejeta na občnem zboru 28. 03. 2014, pozivamo člane, da vložijo predloge za vodstvene organe društva, in sicer:

- predsednika

- člane upravnega odbora

- člane nadzornega odbora (spremlja in nadzoruje delo vseh organov društva, zlasti pa celotno gospodarsko, finančno in materialno poslovanje društva)

- člane častnega razsodišča (obravnava morebitne grobe kršitve pravil društva in Častnega kodeksa slovenskih planincev)

Zbiranje predlogov bo potekalo od objave dalje do 23. marca 2015 do 15. ure.

Kandidira lahko vsak član društva, ki v skladu z določili tega razpisa vloži popolno kandidaturo, je polnoleten in ima plačano članarino za tekoče leto. Ob vložitvi predlogov mora vsak pridobiti tudi soglasje člana, ki ga predlaga.

Kandidat mora lastnoročno podpisati izjavo, da sprejema kandidaturo v posamezen organ društva. Kandidat za člana upravnega odbora se mora ob sprejemu kandidature tudi opredeliti za področje dela, ki bi ga kot član upravnega odbora želel pokrivati. Kandidat za predsednika ob vložitvi kandidature predloži predlog programskih smernic oz. predlog programa dela.

Nekatera področja dela v upravnem odboru so naslednja: propaganda (izdajanje društvene brošure, priprava vsebin za spletno stran za v objave v medije, organizacija predavanj, ipd.), varstvo gorske narave, upravljanje in vzdrževanje planinskih poti in koč, pridobivanje finančnih sredstev (sponzorji, donatorji, razpisi), zavarovalništvo, ipd. Vsa dela se opravljajo na prostovoljni bazi.

Načelniki posameznih odsekov društva (vodniško – izletniški odsek, mladinski odsek, alpinistični odsek, markacijski odsek) so člani upravnega odbora po položaju.

Kandidature se predložijo na kandidatnih obrazcih, ki so objavljeni na spletni strani društva oz. dosegljivi na sedežu društva.

Kandidaturo se lahko poda na sedežu društva v času uradnih ur (torek in četrtek od 15h do 18h) ali po pošti na naslov društva ali po e-pošti (planinskod.novagorica@siol.net).

V temu razpisu uporabljeni izrazi, ki se nanašajo na osebe in so zapisani v moški slovnični obliki, so uporabljeni kot nevtralni za ženski in moški spol.