Tudi v Zasavju smo se imeli lepo

Planinska druščina se je tokrat odpravila v Zasavje. Članom PD NG, ki vstopijo na avtobus v Novi Gorici, se zdaj že kar redno v Šempetru pridruži zelo prijetna skupina planincev iz ŠD Mahle Letrika pod vodstvom Silvane. Sledila je vožnja mimo Ljubljane s postankom za vstop tokrat okrnjene zasedbe ljubljanskih ''Goričanov'' in naprej proti Rimskim Toplicam. Našemu priljubljenemu prevozniku smo tokrat napolnil avtobus z 49 potniki in zapeljal nas je v Laško na kavo in seveda potem še malo naprej, v Rimske Toplice, kjer je bil začetek pohoda. Vodnika Darko in Maja sva dolgo kolono povedla proti Lurdu, kot se imenuje znamenita cerkev nad Rimskimi toplicami in nato  naprej v strmino proti koči na Kopitniku. Tu velja pohvaliti kondicijsko zelo dobro pripravljeno ekipo. Pri koči sta se nam pridružila še 2 naša člana.  Po počitku smo pohod nadaljevali na vrh Kopitnika. Markirana steza ima precej pridiha brezpotja, saj je po poti že zelo veliko polomljenega drevja. Prišli smo na vrh, na razgleden skalnat pomol, ki štrli iz gozda in omogoča  lep razgled naokrog. Lepemu razgledu je botrovalo tudi zelo lepo sončno vreme.  Potem smo se s slalomom med padlimi vejami vrnili proti koči, vendar le do razgledne jase, kjer je vzletišče za padalce. Od daleč smo si ogledali hribe, ki nas čakajo v planiranem pohodu v maju. Mimo koče smo nato šli proti vrhu slemena Gore, kjer je tik pod vrhom planinska koča na Gorah.  Tam nas je čakalo okusno kosilo, vendar smo še pred tem šli na sam vrh s staro cerkvijo iz 15. st. in nekaj razgleda. Hitro smo se vrnili v kočo na okusen bograč. Nadihani svežega zraka in dobro okrepčani smo udobno sedli na avtobus in se pustili zapeljati domov.

Nakej fotografij si lahko ogledate tukaj.

Zapisala: Maja Kajzer

Foto v galeriji: Darko Božič, Maja Kajzer