Tura na Šplevto - 2382 m

nedelja, 28 Julij, 2024

Planinsko društvo Nova Gorica vodniško izletniški odsek vabi v nedeljo, 28. 7. 2024 na kondicijsko zahtevno turo na Šplevto - 2382 m visok vrh v Kriški steni. Pot tehnično ni zahtevna, gre za lahko markirano pot in lahko brezpotje. Hoje bo za približno 11h. Izhodišče je dolina Zadnjica. Štart iz Nove Gorice ob 4h iz pred zavarovalnice Triglav. Prevoz z osebnimi vozili. Hrana in pijača iz nahrbtnika, ob povratku postanek pri koči na Kriških podih. Oprema primerna tehnični zahtevnosti ture. Prijave zbiramo do četrtka, 25. 7. 2024 na sedežu društva ali pri vodnikih. Vodila bosta Ana Hvalič (040 676 710) in Jure Gregorčič (040 607 386). Sestanka z udeleženci ne bo. Za več informacij pokličite vodnika.

Na ta datum bi morala biti izpeljana tura na Gubno, vendar bo izpeljana v septembru. Hvala za razumevanje.