Splošno

Utrinki iz Krnskih jezer

V GALERIJI si lahko pogledate nekaj utrinkov poledenelega Krnskega jezera, ki je največje slovensko visokogorsko jezero. Kot zanimivost: jezero je dolgo 390 m, široko 150 m in globoko 17,5 m. Gladina vode niha za približno 2 m, najvišji nivo je v začetku poletja. Je ledeniškega nastanka in leži sredi kraškega sveta pod Krnom (2244 m) in Batognico (2164 m), na najožjem delu pa je vkleščeno med Lemež (2042 m), in Mali Šmohor (1939 m). Krnska jezera do kar tri, a Krnsko jezero poimenujemo največje med njimi.