Splošno

Utrinki iz sejam Alpe Adria v Ljubljani

Od 29. januarja do 1. februarja 2020 je na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani potekal sejem Alpe-Adria. Naše društvo je na razstavnem prostoru PZS predstavilo naše postojanke. Na sejmu so se predstavili tudi gorski reševalci in Slovenski planinski muzej. Planinska trgovina PZS je pripravila nekaj sejemskih ugodnosti, razgibate se lahko na plezalnem stolpu. V soboto, 1. februarja so se člani GO in predsednica udeležili sejma in predstavitve koč ter že 9. konference o planinskem gospodarstvu. Glavni temi sta bili načrtovanje gradbenih investicij ter razmerja med društvi in najemniki planinskih koč, PZS se je posvetila tudi ostalim aktualnim vsebinam in podelila certifikate okolju in družinam prijazna planinska koča, katerih prejemniki zagotavljajo do okolja prijazno in energetsko učinkovito upravljanje oziroma odprtih vrat sprejmejo otroke in njihove starše.

Nekaj utrinkov pa tukaj.