Splošno

Vtisi našega člana s pohoda po poti miru Cerje - Triglav

Lanski pohod kot vam je znano sem opravil kot član društva v samostojni izvedbi brez logistike z nasvetom drugih vodnikov, ki so pot poznali in jo že opravili. Letošnji pohod od Cerja do Triglava je organiziralo veteransko društvo Sever Severne Primorske, ki se ga je udeležilo tudi devet članov PD Nova Gorica in predsednik našega društva Branko Rutar.

Sam pohod je trajal štiri dni in je potekal v vročini, dežju in meglenem vremenu. Izvedel se je na relaciji ali trasi Cerje - Čepovan - Tolmin - Planina Razor - Škrbina - Komna - dolina Sedmerih jezer - Hribarice - Morbenija - Škrbina in na Triglav. Sestop pa na Mali Triglav in Kredarico.  Med samo hojo so se pripetile razne dogodivščine, ki vam jih bo predsednik rade volje sam povedal, da jih ne opisujem.

Dva dni nas je malo pralo, potem je bilo oblačno z meglo in tudi nekaj lepega vremena. Vsi skupaj smo se udeležili slovesnosti na Kredarici z zaključno slovesnostjo na Rudnem polju. Sledil je povratek z avtobusom v Novo Gorico s krajšim postankom na Soriški planini z okrepčilom, ki ga je pripravilo vodstvo društva Sever Severne Primorske.

Nekaj foto utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Tekst in foto: član PD Nova Gorica Domjan Stjepan

Objavila: Tina Mavrič